Як презентувати себе, щоб отримати роботу мрії

Небанальні поради, які допоможуть вам запам’ятатись

Про головні секрети самопрезентації для тих, хто бажає отримати роботу мрії, розповідає психологиня, тренерка, експертка з психології комунікації Олена Хіль.

Дослідіть компанію, перш ніж йти на співбесіду. Перегляньте її вебсайт, дізнайтеся місію та почитайте соціальні мережі. Так ви отримаєте уявлення про культуру та цінності компанії і будете краще підготовлені відповідати на запитання інтерв’юера.

Кадр із фільму «Диявол носить Prada»

На співбесіді, як і на побаченні: ми найкраще сприймаємо людину, яка не хвилюється та впевнена у собі. Якщо ви трохи нервуєтесь, то є один лайфхак як швидко заспокоїтись — випийте гарячого чаю або просто зігрійте руки. Через тепло прийде розслаблення тіла. Хоча, якщо ви завжди дуже хвилюєтесь, варто попрацювати з коучем чи психологом.  

Ваш емоційний стан може передаватися іншим. Якщо ви випромінюєте ентузіазм, усміхаєтесь, тримаєтесь впевнено, у вашого співрозмовника також покращиться настрій. Цей приємний емоційний стан інтерв’юер буде асоціювати з вами, й це може посприяти позитивному рішенню щодо вашої кандидатури.

Звичайно, приїхати вчасно, усміхатися, бути впевненою, ввічливою і професійною — це прості способи справити гарне перше враження. Якщо ж зазирнути глибше, то магія ідеального збігу на співбесіді відбувається на іншому рівні — там, де ви автентично проявляєтесь та відповідаєте на проявлення інших.

Ви, як активний учасник діалогу, можете також проявлятись і ставити запитання на співбесіді. Вдумливими запитаннями про компанію, посаду та команду ви демонструєте вашу поміркованість та глибокий інтерес до роботи. Це також гарна можливість дізнатися більше про умови та про те, чи підходить компанія вам.

Кадр із фільму «Я не знаю, як вона робить це»

З гарних запитань для такого діалогу я б обрала «Чи можете ви розповісти мені більше про культуру компанії?» або «Чи можете ви описати динаміку команди й те, як команда працює разом?».

Так вас сприйматимуть як людину, що зацікавлена у співпраці з іншими та шукає позитивне робоче середовище. Запитуючи «Як би ви описали успіх на цій посаді?» або більш загальне «Як компанія вимірює успіх?» ви показуєте, що зацікавлені в розумінні очікувань і цілей, та що ви шукаєте компанію, яка має чітке бачення. Запитання на кшталт «Як компанія підходить до можливостей професійного розвитку та зростання?» та «Чи можете ви розповісти мені більше про бачення компанії на майбутнє?» демонструють, що ви надійна людина і зацікавлені в довгостроковій кар’єрі, бо шукаєте компанію, яка розвиває своїх співробітників.

Найкращі діалоги чи співбесіди відбуваються, коли ви присутні на 100%, приділяєте співрозмовнику всю свою увагу, активно слухаєте, що він говорить, виявляєте повагу до думок та почуттів іншої людини та залишаєтесь собою чесно і щиро, щоб ваша особистість проявлялась і сяяла.

Залишаючись собою, ви спілкуєтесь з інтерв’юером на особистому рівні та встановлюєте довіру між вами, можете проявляти свої унікальні навички, досвід і риси особистості, які виділяють вас серед інших кандидатів. Ви також можете чесно розповісти про сфери, де вам потрібно вдосконалитися, що говорить про те, що ви усвідомлюєте себе та бажаєте вчитися й розвиватися. Коли ж ви намагаєтесь грати роль і бути кимось, ким ви не є, у вас неодмінно виникне внутрішній стрес і занепокоєння. Найкращі компанії наймають не лише ваші навички та досвід, а й вашу особистість та характер. Тож не бійтеся бути автентичною, щиро проявляйтесь, кожна з вас — неповторна, цікава та унікальна особистість.


Реклама

Популярні матеріали

Осінній вікенд у Львові: гід найкращими локаціями 


Анджеліна Джолі вперше за три роки вийшла на червону доріжку в...


Чорна п’ятниця: які знижки пропонують українські модні бренди...


Читайте також
Популярні матеріали