5 навичок, потрібних дитині для успішного старту майбутньої кар’єри

Важливі поради для самореалізації

Батьки прагнуть дати дитині найкраще: якісну освіту, гармонійні моральні цінності та якомога більше можливостей для майбутнього. Звісно, в досягненні успіху вкрай важливими є «м’які навички»: комунікабельність, вміння працювати в команді, відповідальність та лідерські здібності. Проте онлайн-школа для дітей All Right розповідає про конкретні технічні навички, з розвитком яких дитина з легкістю прокладе шлях до успішної кар’єри. 

Фінансова грамотність

Фінанси — один з найважливіших аспектів якості життя. Важливо навчити дитину планувати бюджет, заощаджувати та інвестувати, щоб у самостійному житті вона могла приймати обґрунтовані фінансові рішення. 

На що варто звернути увагу:

  1. Концепція бюджету, зіставлення доходів і витрат, а також створення фінансової подушки безпеки.
  2. Банківські послуги, розуміння принципів кредиту та депозиту, готівкових, безготівкових грошей та платіжних систем. Також у сучасному світі не варто забувати про криптовалюту.
  3. Система податків, їхнє призначення та види, а також наслідки несплати податків. 
  4. Різні види інвестицій, їхнє розподілення та довгострокові перспективи.
  5. Захист від фінансового шахрайства (як у реальному житті, так і в Інтернеті).
  6. Страхування майна та фінансових ризиків.

Цифрова грамотність

Світ швидко «диджиталізується», тому володіння сучасними технологіями є однією з ключових навичок. Знайомство дітей з комп’ютерами, програмними застосунками та навіть написання коду можуть забезпечити їм міцний кар’єрний фундамент.

Основні аспекти цифрової грамотності, яким варто навчити дитину:

  1. Вміння швидко та ефективно шукати інформацію в інтернеті.
  2. Вміння користуватись програмним забезпеченням для підвищення продуктивності — наприклад, G-Suite або Microsoft Office Suite, та нейромережами.
  3. Коректне користування соцмережами та поняття «цифрового сліду» — адже все, що дитина робить в Інтернеті, залишає за собою слід, який може вплинути на репутацію та майбутні можливості.
  4. Конфіденційність в Інтернеті, розпізнавання та уникнення онлайн-шахрайства, важливість створення надійних паролів та користування налаштуваннями приватності.
  5. Кібербезпека, обережність при переході за посиланнями чи завантаженні файлів, а також розпізнавання ознак шкідливого програмного забезпечення чи спроб фішингу.

Якщо дитина цікавиться інформаційними технологіями, їй стануть в пригоді базові мови програмування — наприклад, Python або Java.

Знання іноземних мов

У сучасній світовій економіці володіння кількома мовами є неоціненним. Вивчення іноземних мов тренує когнітивні та комунікативні навички дітей, розширює світогляд та покращує кар’єрні можливості.

Такі мови є найбільш корисними для вивчення: 

  1. Англійська. Це мова міжнародного спілкування, бізнесу, науки та дипломатії, тож вона є першочерговою для глобальної комунікації.
  2. Путунхуа (китайська). Зі зростанням впливу Китаю на світову економіку путунхуа набуває все більшого значення в бізнесі та дипломатії.
  3. Іспанська мова є однією з найпоширеніших у світі, тому вона визнана другою мовою міжнародного спілкування. За прогнозами лінгвістів, іспанська мова може за своїм впливом обігнати навіть англійську.
  4. Арабська мова, поширена в країнах Близького Сходу, зараз також набуває популярності — адже постійно зростає попит на фахівців зі знанням арабської мови, особливо в енергетиці, дипломатії та безпеці..

Володіння STEM-технологіями

STEM (S — science, T — technology, E — engineering, M — mathematics) — природничі науки, технології, інженерія та математика. Ці предмети є основою багатьох галузей промисловості — зокрема, робототехніки, медицини, інженерії, наукових досліджень тощо.

​​Сьогодні країни у всьому світі наголошують на STEM-освіті для економічного зростання, технологічного лідерства та розв`язання глобальних проблем. 

Варто звернути увагу на розуміння дитиною наукових принципів, знання математики та базових інженерних концепцій. Стане в пригоді навіть практичний досвід роботи з робототехнікою, якщо дитині це цікаво.

Навчання дітей STEM розвиває логічне мислення, вміння розв`язувати проблеми та досліджувати нові ідеї. Це допоможе їм досягти успіху у світі, що постійно змінюється.

Аналітичні навички

Дані — це нова валюта цифрової епохи. Вміння розуміти та аналізувати масиви даних допоможе дітям розвинути критичне мислення і відкриє перед ними безліч кар`єрних можливостей у будь-яких сферах: фінансовій, маркетинговій, технологічній тощо.

Ключові навички, яких варто навчити дитину:

  1. Розуміння даних, їхні типи (кількісні, якісні тощо). Форми даних — наприклад, зображення, числа, тексти, відео.
  2. Методи збору даних: опитування, спостереження, експерименти та використання спеціального програмного забезпечення.
  3. Організація даних у таблиці, графіки, діаграми. Важливість візуалізації та чітких одиниць виміру.
  4. Аналіз зібраної інформації, розуміння тенденцій, закономірностей та взаємозв’язків.
  5. Коректна інтерпретація результатів та підбиття висновків.

Важливо сфокусувати зусилля на тому, що дитині подобається, а не змушувати її вивчати щось лише тому, що це важко дається. Таким чином ми дозволяємо дитині розвивати свої сильні сторони — це дасть їй більше шансів на успішну самореалізацію в майбутньому.  

Примусові заняття та репетитори, навпаки, можуть бути не лише контрпродуктивними, а й позбавити ентузіазму до навчання.


Реклама

Популярні матеріали

Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


Куди піти в січні: концерти, виставки та інші події, варті уваги...


Читайте також
Популярні матеріали