Навіщо сімейні люди використовують dating-додатки?

У мережі можна бути будь-ким, і перед цією спокусою часом важко встояти

Сьогодні, не виходячи з дому, можна отримати все: піцу, сукню, болезаспокійливе, кохання. Щоб знайти компанію на вечір, достатньо заглянути в гаджет — самотні серця живуть у соцмережах та додатках. Сімейні люди, до речі, теж заглядають туди. Навіщо? Ірина Гвасалія розбирається, чи далеко від віртуального флірту до справжньої зради.

Ось як це відбувається: ви випадково заходите на сторінку якогось симпатичного незнайомця, який веде кулінарний чи тревел-блог. Починається активний обмін лайками. Адже поки що нічого такого? Справа доходить до безневинних коротких повідомлень про завал на роботі та погану погоду. Теж не кримінал. Згодом гіфки та меми непомітно переростають у флірт. Спочатку незручний, як спроби завести стосунки у восьмому класі. Вам цікаво і боязко, ви обидва промацуєте ґрунт та межі допустимого.

Кадр із фільму «Аферист із Tinder»

А одного чудового дня ви переходите на новий рівень — розкриваєте всі ваші таємні бажання. З одного боку, спекотно стало вже на етапі детального обговорення вашої піжами, з іншого — милий незнайомець відповідає на ваші загравання звідкись із Австралії. Зустріч із ним може відбутися з тією ж ймовірністю, що і секс, скажімо, з Жаном Рено (вибачте, Джонні Депп та Бред Пітт — не моє). Та вам це й не потрібно. Все, чого ви хочете, — розповісти про свої улюблені пози комусь, хто про них не знає. Чоловік вивчив вас напам’ять, покірно задовольняє і вже виробив свій алгоритм. Ви цей алгоритм теж зазубрили від кірки до кірки, і вас заколисує настільки, що не рятує навіть світлий образ Жана Рено у його найкращі роки. Секс дедалі більше схожий на подружній обов’язок.

Можливо, річ навіть не в сексі. У вас все гаразд, просто ви дуже втомилися від рутини. Настільки, що вже й не розібрати, у чому дефіцит і чи є він взагалі. Вам хочеться втекти далеко та надовго. Ваші почуття до партнера так само ніжні, але понівечені побутом. Загалом справа повільно, але вірно рухається до виходу на чужу територію. Тільки ви не готові кидатися в обійми масажиста чи тренера. Ви цінуєте стосунки. Вам просто хочеться відверто поговорити про те, з ким не потрібно планувати витрати на наступні пів року. З ким можна відчути себе іншою швидко та без наслідків.

Є безліч способів фліртувати онлайн. Tinder, Pure, Down, навіть Facebook. Але поговоримо не про засоби, а про етику. З якого моменту віртуальна зрада вважається зрадою? Психотерапевт Марія Кульчицька вважає, що для кожної пари поняття зради виглядає по-своєму. Для одних погляд не в той бік — уже зрада, для інших поцілунки та обійми — просто розрядка, яка потрібна стосункам. Ми не маємо права засуджувати або давати оцінку — важливим є поняття «норми» для кожної окремої пари, яке з часом перетворюватиметься. Наприклад, для мене важливим є розуміння того, що тіло людини належить тільки їй. І тільки вона має право вирішувати, як їм розпоряджатися. Було б чудово, якби всі пари, які одружуються, це розуміли. Штамп у паспорті не означає, що ви починаєте належати одне одному. Здорові стосунки передбачають зустріч не двох половинок, а двох повноцінних людей, які не потребують прав власності на партнера та поважають його межі.

Кадр із серіалу «Секс/життя»

Одна моя знайома наплювала на недоторканність меж свого нареченого, досліджувала його гаджет за тиждень до весілля і виявила серед листування кілька відвертих загравань із невідомими їй дівчатами (щоправда, які живуть в інших країнах). Сюжет був би епічнішим, якби шлюбну церемонію скасували зі скандалом, але в історії щасливий кінець: весілля відбулося, чоловік моєї знайомої ретельніше чистить свої месенджери, а вона більше ними не цікавиться. Крім того, не вважає, що заплющує очі на проблему — вона взагалі не бачить проблеми. Щоправда, зізнається, що пропускати повз себе віртуальні гріхи чоловіка навчилася не одразу. Можливо, сприймає їх як помірну платню за сімейне щастя. Не виключено, що вона і сама не проти іноді зависнути на онлайн-побаченні. Я не закликаю завантажувати програми для знайомств, але все ж таки більше вірю в майбутнє пар, які розважаються віртуальним спілкуванням поза шлюбом, а не замінюють ним живе всередині сім’ї.

Обмін фото та відео — це вже більше, ніж витівка. Ви підпускаєте своє захоплення надто близько, тим самим наближаючи його до дійсності. А особиста зустріч підводить до точки неповернення. І не обманюйте себе — однією кавою справа не скінчиться. Мені здається, спалахи онлайн-пристрасті не смертельні і допустимі як профілактика від занурення у реальну пристрасть. Секс-листування може бути емоційним розвантаженням. Наш експерт коментує: «Рано чи пізно спільне життя стирає чутливу грань між партнерами, і в пошуках підтвердження, що вони ще цікаві як сексуальні об’єкти, люди йдуть на флірт. Фантазії, діалог на стороні надають силу та енергію, які діляться між подружжям, стимулюючи їхні стосунки. Вступ до інтимного зв’язку за межами подружньої спальні — це факт зради. Але за неї, за всіма законами психології, відповідальність несуть обоє. І справа не в самій зраді, а в тому, як побудовані стосунки, як партнери вміють справлятися з кризами в них».

Кадр із серіалу «Відчайдушні домогосподарки»

Коли віртуальний роман захоплює вас цілком, настав час бити на сполох. У реальних стосунках реальні проблеми. Ви хочете втекти туди, де легко. І підштовхує вас до цього вже не лише бажання пококетувати, а й потреба в емоційній близькості. Я знаю історію, коли емодзі та забавні селфі призвели до краху одразу два міцні тандеми. Обидва учасники злочину сподівалися на моральну непохитність партнера. На виході — аліменти, поділ майна та дітей. Ви не знайдете відповіді на нерозв’язані в сім’ї питання по той бік смартфона. Ви не знайдете причину кризи в поштовій скриньці чоловіка. Всі розгадки криються лише всередині вас та вашого союзу. І розкладаються по поличках без допомоги останніх досягнень техніки.


Реклама

Популярні матеріали

Разом сильніші: співзасновниці української жіночої спільноти...


Базовий гардероб 2023: одна сорочка — 5 образів


Наймодніші водолазки сезону весна-літо 2023


Читайте також
Популярні матеріали