7 важливих ознак емоційної близькості, без яких неможливі щасливі стосунки

Та дієві способи її розвинути

Емоційна близькість — це глибокий інтелектуальний та емоційний зв’язок, в якому кожен із партнерів відчуває, що його добре знають, розуміють і приймають з усіма плюсами й мінусами. Це спілкування без слів, синергія особистостей, змістовність, котра робить стосунки особливими.

Зазвичай емоційна близькість робить і секс кращим. Глибока довіра між партнерами допомагає бути більш розкутими та чуйними, замість того щоб, наприклад, хвилюватися через недосконалість свого тіла або напружуватися через брак сексуального досвіду.

Експерти Інституту когнітивного моделювання розповідають про ознаки емоційної близькості та дієві способи її розвинути.

7 ознак емоційної близькості:

1. Підтримка та заохочення до розвитку. У близьких стосунках обидва партнери надихають і підтримують одне одного, допомагаючи стати найкращою версією себе.

2. Спільні хобі та інтереси. Емоційна близькість будується на багатьох спільних речах. Але партнери поважають й індивідуальні захоплення, цілі та заняття.

3. Можливість бути собою. Обидва партнери почуваються комфортно, коли не приховують свої недоліки, знаючи, що їх не критикуватимуть і не відштовхнуть.

4. Безпечний обмін емоціями. Партнери можуть поділитися своїми страхами, турботами й скаргами, знаючи, що їх вислухають і підтримають без засудження.

5. Глибокі розмови та комфортна тиша. Немає тем, котрі незручно або нецікаво обговорювати. І навпаки, є здатність насолоджуватися компанією одне одного абсолютно без слів.

6. Інтерес до дрібниць. Зацікавленість у повсякденних, звичайних речах. Ім’я колеги або порода хатнього улюбленця — все має значення.

7. Повага. Йдеться про цінування думок, мрій, кордонів і почуттів. У таких стосунках обидва партнери ставляться одне до одного з добротою, увагою і захопленням.

Як розвинути емоційну близькість?

Цей процес вимагає зусиль від обох партнерів. Почніть із базових кроків:

Будьте відвертими у спілкуванні.

Проявляйте увагу, чуйність, співчуття.

Піклуйтеся про взаємні потреби.

Будуйте спільні інтереси й захоплення.

У конфліктах шукайте рішення, а не винуватого.

Перш ніж ви зможете розвинути емоційний зв’язок із кимось іншим, ви маєте встановити його із собою. Це означає, що ви маєте чітко визначити власні потреби, бажання, почуття і цілі.


Реклама

Популярні матеріали

Одна сумка, яку полюбили всі модниці цієї осені


Благодійні ініціативи до місяця обізнаності про рак молочної...


Що, як і коли їсти для схуднення без дієти?


Читайте також
Популярні матеріали