Кейт Мосс — 50! Як дівчина з немодельними параметрами стала іконою стилю

Згадуємо історію культової супермоделі

Як стати світовим еталоном краси у 18 років, якщо ти не відповідаєш загальноприйнятим стандартам, і, зрештою, протриматися 20 років на вершині безжальної індустрії? Відповідь знає Кейт Мосс — символ жіночої звабливості й простоти водночас.

Модельна кар`єра Кейт почалася з випадкової зустрічі під час затримки літака в аеропорту Нью-Йорка, де дівчина зустріла свою майбутню директорку. Мосс була далека від загальноприйнятого ідеалу з параметрами 90-60-90 і більш походила на підлітка, якому притаманний одяг у стилі унісекс.

Згодом Келвін Кляйн коментував зовнішність Кейт так: «Вона схожа на жінку та дитину одночасно — недбала сексуальність, простота. Вона не намагається сподобатися чи спокусити…»

Можемо припустити, що секрет успіху Кейт полягав саме в її сміливій відвертості щодо своїх недоліків. Тобто, виділяючи свої особливі риси, вона знайшла безпрограшний інструмент для того, щоб привертати увагу й викликати резонанс. 

В одному з інтерв’ю Кейт зазначала, що якби річ була лише у привабливій зовнішності, то вона б ніколи не стала моделлю — адже багато хто вважав її позбавленою краси та навіть андрогенною. Як вважає зірка, її фірмовий погляд «дівчинки з вовчими очима» і створив бренд, який спочатку був результатом дискомфорту й сором’язливості, а потім став завойовувати обкладинки найвідоміших журналів і приносити мільйонні контракти.

Цікаво те, що під час перших знімань на неї майже ніхто не звертав уваги, дизайнери й фотографи більше переймалися іншими героями кадру. І тоді Кейт зрозуміла: «Те, що дано тобі природою, і є найкращим для тебе. Це твоя індивідуальність. За бажанням усі недоліки можна перетворити на переваги».

І саме це усвідомлення назавжди змінило її кар’єру й життя. Першим гучним успіхом стала обкладинка журналу The Face, директорка якого представила Мосс як обличчя нового часу. Сама цього не розуміючи, Кейт опинилася у правильному місці та у правильний час: коли модний світ прагнув створення нового типажу й нової ікони стилю. І такою іконою стала вона.

У 1993 році Кейт підписує свій перший контракт із Calvin Klein й отримує за нього 4 мільйони долари. Як з’ясувалося пізніше, це і був перший крок до затяжної депресії, яка сталася з нею через декілька років, на піку популярності й заробітку. Під час оголених знімань Кейт відчувала себе використаною й навіть залишала знімальні майданчики, аби оговтатися й прийти в себе.

З кожною новою обкладинкою, з кожним рекламним контрактом її бренд ставав міцнішим, а PR-ходи й скандальні розлучення все більше посилювали Кейт як зірку. Її суперечлива зовнішність перетворилася на суперсилу, якою стали користуватися продюсери.

Відомий фотограф Маріо Тестіно сказав: «Її зовнішність суперечить тому, якою має бути модель 90-х. Вона низького зросту, у неї розкосі очі, кутове обличчя та зуби неправильної форми. І насправді саме в цьому її перевага, тому що люди бачать у ній себе. Вона не схожа на тих моделей, які були популярними в минулому. Вона не ідеальна, і в цьому її сила».

Впродовж усієї кар’єри Кейт не відмовлялася від провокаційних кампаній, як це робили інші моделі. Дівчина з’являлась оголеною на показах, палила цигарки в  Міжнародний день відмови від паління. Девізом її кар’єри можна вважати фразу: «Хочеш бути успішною — будь в усіх перед очима». 

Гучні розлучення й сварки на камеру з партнерами також додавали резонансу. Одним із найгучніших був її скандальний роман із Джонні Деппом, після якого Кейт уперше потрапила на лікування від наркотичної залежності.

Навіть після її тривалих реабілітацій такі впливові персони, як Елтон Джон чи Стелла Маккартні, підтримували Кейт як особисто, так і публічно. Саме вони посприяли тому, щоб Мосс змогла поступово повернути контракти

Сьогодні Кейт Мосс виповнюється 50. І попри підлітковий успіх, який залишився в минулому, вона й досі дивує світ своїми бізнес-проєктами. Під її керівництвом було випущено 14 колекцій бренду жіночого одягу Topshop, ювелірні прикраси, парфуми, бренд косметики та модельна агенція. А нещодавно зірка продала свою діджейську 30-хвилинну підбірку за 400 тисяч доларів. 

Історія Кейт учить нас не тільки тому, що будь-які недоліки завжди можна перетворити на переваги, а й тому, що талант, помножений на наполегливість, не має терміну придатності. 

«Найкраща помста — це успіх», — впевнена Кейт. І вона точно  знає, про що говорить.

Автор тексту: Анастасія Павлюк


Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Чай із кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Вікторії Бекхем — 50! Еволюція стилю зірки


Читайте також
Популярні матеріали