Новий артсезон у ЦУМі, натхненний українською землею і кінематографічними ландшафтами, запрошує у віртуальну подорож Україною. Уявіть, як заломлюється світло і парує земля, як сяє Чумацький Шлях у темну ніч і як лопотять вітрила на Дніпрі, як відбивається світанкове сонце на рожевих озерах, як шелестять крони вікових лісів на карпатських хребтах і мерехтять в соляних шахтах кристали, утворені прадавніми морями.
Важливу роль у виборі дизайнерських та артоб’єктів українських митців, що інстальовано в вітринах ЦУМу цього сезону, відіграли натуральні матеріали — скло, метал, глина, камінь, що відображають природні ресурси нашої землі.
У вітрині, обрамленій рожево-золотистими тонами, які нагадують схід сонця над рожевими озерами і мерехтіння води під ніжними променями, дзеркальні об’єкти із гутного скла Руслана Лучка здаються перламутровими краплями.
Ламана геометрія другої вітрини викликає асоціації з залізорудними кар’єрами чи відкритими базальтовими копальнями. Натомість кераміка Софії Горбачевської — текуча і пливка, як вигини людського тіла.
Далі — стрімкі степові стежки, що розходяться, переплітаються, біжать паралельно, як лінії долі на руці країни. Керамічні скульптури Gorn Ceramics із колекції «Храми» схожі на старі замки, що від вітру, снігу й сонця втратили симетрію і чіткість форм.
Коли ковзаєш поглядом по старих лісах, що вкривають гірські схили, то не здивуєшся, якщо раптом між деревами побачиш DIDO. Керамічні скульптури MAKHNO Product вийшли з традицій української зооморфної кераміки і язичницького фольклору.
Дивовижний світ підземних печер з галереями, гротами, озерами і сталактитами уособлює п’ята вітрина. Атмосферу простору в ній організовує дзеркало в синій масивній рамі Panoptikum Collections, схоже на фрагмент розбитої стіни, крізь яку людина має пройти, щоб втілити свої істинні бажання.
Вітрина, що втілює ідею української ночі — безшелесної і глибокої, — доповнена гіпсовими скульптурами «Куби» Христини Рідзель. Вони геометрично-абстрактні лише на перший погляд: придивившись, ми побачимо в них частини людського тіла.
Плавні лінії і форми вітрини, що нагадують коси річок серед рівнини, гармонійно доповнені скульптурами Gorn Ceramics із колекцій «Корали» та «Храми» з заворожуючими текстурами і формами коралових утворень.
Усі образи у вітринах стилізовані одягом і аксесуарами провідних українських дизайнерів: Frolov, Ksenia Schnaider, T.Mosca, Ruslan Baginskiy, Six, Litkovskaya, Anna October, Bevza, Why Me, Heart Rate, Riot Division, Act.1, Kachorovska, Bagllet, Vikele Studio, Bagpack, Huru, Solo for diamonds, Sova, Grains De Verre, Mari b, Poche Jewelry, Ochis, Gunia Project, Gushka, Yakush, Amaze Vase, Clay Kyiv, Oselya Home and Garden. Представлені бренди можна придбати у ЦУМ Київ.
Подорож у світ українського мистецтва і дизайну продовжується і всередині ЦУМу спеціальними поп-апами з ексклюзивними артоб’єктами від українських митців: дивовижні тумба та комод із колекції «Bubbles», Panoptikum Collections; скляні скульптури із серії «Покинуті місця», Руслан Лучко; скляні об’єкти «Memories», Михайло Деяк.