Прощання з легендою: яким був останній показ Дріса Ван Нотена

Рефлексія над сучасною елегантністю

У березні 2024 року модну індустрію сколихнуло кілька новин, серед яких була й звістка про відставку Дріса Ван Нотена. Після 38 років роботи креативним директором бренду Dries Van Noten дизайнер вирішив покинути свою справу й зосередитися «на всіх речах, на які раніше не мав часу». 

«Я деякий час готувався до цього моменту і відчуваю, що настав час залишити місце для нового покоління талантів, які принесуть своє бачення до цього бренду», — поділився модельєр. 

Днями він представив чоловічу лінійку сезону весна-літо — 2025, яка стала останньою в його кар’єрі. Сотні діячів моди та культури з’їхалися до Парижа, щоб вшанувати спадщину дизайнера та розділити з ним цей особливий момент. Так, серед гостей можна було помітити колег Дріса — П’єрпаоло Піччолі, Тома Брауна, а також інших членів Антверпенської шістки: Анн Демельмейстер і Вальтера ван Бейрендонка.

Відкрив показ Ален Госсен, який брав участь у першому показі Дріса Ван Нотена у 1991 році. Він продемонстрував лаконічний образ із двобортним довгим пальтом, брюками кольору хакі та босоніжками. Згодом на подіумі з’явилися піджаки в тонку смужку, класичні костюми, доповнені напівпрозорими елементами, та сяйливий верхній одяг. Окрім цього, у новій колекції дизайнер відобразив і японські мотиви. Зокрема, на деяких речах можна було помітити квітковий принт, виконаний у стародавній техніці друку, під назвою Suminagashi. Уся лінійка була витримана в притаманному Дрісу стилі, який він виробляв упродовж років. Сам він назвав цю колекцію «рефлексією над сучасною елегантністю, над мисленням за межами того, що було раніше».

«Це моє 129-те шоу: як і попередні, воно дивиться наперед. Я думаю про те, як Марчело Мастроянні одного разу говорив про парадоксальну «Ностальгію майбутнього» за межами втрачених раїв, уявлених Прустом, і про те, як ми продовжуємо йти за своїми мріями, знаючи, що в якийсь момент зможемо озирнутися на них з любов’ю», — написав в Instagram Дріс Ван Нотен. 


Реклама

Популярні матеріали

10 комфортних образів від скандинавських модниць, які варто...


Оголошено всіх номінантів «Еммі-2024»


Нагадування про домівку в кожній деталі: Любов Бессараб про...


Читайте також
Популярні матеріали