Переродження: колекція LITKOVSKA SS24, присвячена стійкості українських жінок

Ідея руйнації як нового початку

Український бренд LITKOVSKA представив колекцію весна-літо — 2024 під поетичною назвою REBIRTH. Колекція, створена дизайнеркою Лілією Літковською, символізує стійкість і витривалість — головні риси українських жінок.

Центральним акцентом лінійки став образ пшеничних зерен, огорнутих у лід, — символ збереженого життя та повернення до витоків. Бренд LITKOVSKA рефлексує про неминучість переродження та відновлення природи, людини, цілої нації після періодів холоду та темряви — адже в українській міфології солярне коло завжди повертається у бік нового життя. Завдяки складним деконструйованим силуетам і потужній символіці Лілія Літковська втілює ідею про руйнацію як новий початок.

Серед речей нової лінійки — костюми з шортами, сукні максі, блузи з квітковим принтом, шкіряні куртки та об`ємні піджаки, один з яких, що був доповнений деталлю із сіна, з`явився у fashion-зніманні британського ELLE з Наомі Кемпбелл. І звісно, кожна річ демонструє притаманну бренду гру з формами.

Колекцію було вперше представлено 27 вересня 2023 року в рамках офіційної програми Паризького тижня моди. В історичній будівлі Hausmann на величезних вітринах розмістили QR-коди з адресами та фото місць у різних містах України, що були зруйновані під час повномасштабного вторгнення Росії. Цей жест послужив нагадуванням про жахливу ціну війни, розповідаючи іноземній аудиторії про землю, яку нам належить відновити, висаджуючи зерна надії.

«REBIRTH говорить про стійкість людського духу та трансформаційну силу творіння. Навіть посеред хаосу ми залишаємось відданими побудові світлого майбутнього для України», — пояснює дизайнерка.


Реклама

Популярні матеріали

Як упоратися зі страхом самотності, який з'явився під час війни...


Геноцид 1944 року та анексія Кримського ханства у XVIII столітті:...


Перше інтерв'ю автора Telegram-каналу «Николаевский Ванёк»


Читайте також
Популярні матеріали