Hey Guide презентує нову колекцію традиційного українського святкового декору

Українська автентична казка

З приходом грудня українці традиційно починають готуватися до прийдешніх зимових свят. І хоча зараз країна переживає складні часи, в нашій культурі День святого Миколая, Новий рік та Різдво завжди вважалися головними святами року. З давніх-давен українці зналися на красі й шанували святковий декор: наші пращури прикрашали свої оселі автентичними й особливими прикрасами, створеними власноруч. На жаль, з роками ці традиції були втрачені та забуті, а на заміну павукам та дідухами прийшли ялинки та типові гірлянди. 

Українські традиційні новорічні прикраси

Курований гід Києвом Hey Guide від комунікаційної агенції Public Kitchen вирішив повернути автентичний український святковий декор і ошатний стиль в оселі українців. Вони презентують велику різдвяну колекцію «Триб’ют українському святковому декору 2.0», яка стала продовженням торішньої колаборації Hey Guide x Ukrainian Folks. І хоча цього року новорічний та різдвяний періоди відчуваються незвично, у цей найсуворіший час Hey Guide вирішив зробити вибір на користь святкування життя, України та наших традицій.

«Цей рік був важливим, складним та особливим. Цей рік — найсуворіший, найпереконливіший вчитель. Він нас навчив приймати безліч важливих рішень, а головне — нести за них відповідальність. Скоро зимові свята, особливий казковий період. Звичайно, цього року ми будемо незвично відчувати себе. Але все ж те, що ми так любимо з дитинства, те світло, що несуть свята, маємо зберегти і цьогоріч. Ми вирішили зробити вибір на користь святкування життя, і підготували різдвяну колекцію предметів декору, придумали ще дещо дуже особливе. Усе заради життя», — розповідає Настя Івченко, співзасновниця Hey Guide та агенції Public Kitchen.

Українські традиційні новорічні прикраси

Протягом декількох місяців Настя Івченко та Женя Каганович, співзасновниці Hey Guide, збирали стародавні традиції декорування українських домівок. Вони звернулися до майстрів з усієї України, кожен з яких має власний індивідуальний стиль та виготовляє певний вид святкових прикрас. Вивчивши досвід та ажіотаж навколо колекції минулого року, Настя та Женя зібрали в новій колекції близько 500 предметів декору — кожен з них унікальний та автентичний, виконаний кропіткою ручною працею.

«Мене найбільше вражає вміння українців рухатися далі. Не зупинився жоден з бізнесів, які я любила до війни. Це дуже надихає. Тож ми вирішили продовжувати цей проєкт і цього року. Першого разу ми не впоралися з ажіотажем. Майстри просто не звикли працювати з такими обсягами та великими замовленнями. Але я була дуже щаслива, бо зрозуміла, що на традиційний український декор є попит. Зрозуміла, що в нас вийде замінити типові гірлянди у домівках друзів на декор із сенсом. Декор, який хочеться зберігати та передавати своїм дітям. На мою думку, кожен виріб у колекції — справжній скарб», — ділиться думками Женя Каганович. 

Українські традиційні новорічні прикраси

До колекції «Триб’ют українському святковому декору 2.0» увійшли пірамідальні павуки різних розмірів, павуки-зірки, солом’яні коники, зірки та янголи, дідухи, зірки-верхівки для ялинки. Окремою секцією представлений текстиль, виконаний зі старовинної домотканої тканини. Усі ці елементи мають давнє символічне значення в українській культурі. Наприклад, пірамідальний павук — модель всесвіту, яка, на думку наших пращурів, збирає негативну енергію. Такі павуки ширилися Україною з Галичини, де вони завжди були аналогом ялинки. 

Цього року предмети з колекції стануть особливо символічним подарунком самому собі і близьким, адже вони покликані нагадати про надзвичайність і винятковість української культури. Придбати елементи декору з колекції «Триб’ют українському святковому декору 2.0» можна на сайті.


Реклама

Популярні матеріали

Осінній вікенд у Львові: гід найкращими локаціями 


Анджеліна Джолі вперше за три роки вийшла на червону доріжку в...


Чорна п’ятниця: які знижки пропонують українські модні бренди...


Читайте також
Популярні матеріали