Etnodim та Музей Івана Гончара представили спільну колекцію вишиванок та вишитих суконь

Створену на основі фрагментів вишиванок 18-20-го століть

Бренд традиційного українського одягу Etnodim та Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» презентували колекцію вишиванок та вишитих суконь, створених на основі фрагментів вишиванок 18-20-го століть, що зберігаються у Музеї Гончара та не підлягають відновленню.

Окрім колекцій одягу та інтер’єрної тканини, у фондовій збірці Музею Івана Гончара зберігається чимала колекція фрагментів вишивки. Значна частина цієї колекції складається з фрагментів, зібраних самим Іваном Гончаром, та за роки діяльності музею вона поповнилась експедиційними знахідками та дарунками прихильників музею. Нині ця колекція налічує близько 700 зразків фрагментів вишивки та ткання сорочок, рушників та окремих взірців технік.

«Колекція фрагментів ілюструє різноманіття технік та орнаментів різних регіонів України, що дозволяє нам уявити, якою була втрачена річ, та відтворити її. Останніми роками інтерес до традиційного одягу невпинно зростає, і саме музейна колекція має стати джерелом натхнення для творчих інтерпретацій та рішень в оздобленні сучасних речей», — коментують працівники музею.

Протягом кількох місяців дизайнерки Etnodim відвідували музей та досліджували орнаменти й вишивку на маленьких клаптиках тканини — окрайцях.  Таким чином вони обрали основні матеріали, з якими продовжили роботу. На основі цих матеріалів команда бренду розробила сучасні сорочки Київського, Чернігівського, Полтавського, Харківського, Житомирського, Рівненського, Одеського,  Івано-Франківського, Тернопільського, Закарпатського, Львівського, Вінницького та Волинського регіонів.

«Насамперед, цей проєкт — це дослідження нашої історії та повага до наших предків. Адже коли ми знаємо більше, тоді дужче розуміємо цінність та відчуваємо гордість за наш спадок. В цій колекції Etnodim став посередником між поколіннями, ще один ланцюжком у часі. А особисто для мене це змога дати нове життя традиційним орнаментам, можливість зробити особливі речі з власною історією», — каже дизайнерка бренду Etnodim Марія.

До колекції Etnodim та Музею Гончара увійшли 10 жіночих вишитих сорочок, 1 жилет, 5 суконь та 9 чоловічих вишиванок. Окрім створення речей на основі фрагментів давніх вишиванок, Etnodim підтримали музей, відсканувавши всі зразки вишивки — окрайці. Окрім цього, команда розробила лендинг, де розповідає про кожен давній фрагмент вишивки, використаний у колекції.


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали