Гардероб Зеленського: що носить президент України від початку повномасштабної війни

Коли одяг та взуття теж меседж

21 грудня Володимир Зеленський здійснив свій перший закордонний візит від початку повномасштабного вторгнення РФ. Президент України прибув до Білого дому на запрошення американського лідера Джо Байдена, аби провести з ним двосторонню зустріч, виступити перед Конгресом США та подякувати американському народу за підтримку.

«Ми перемогли Росію в битві за думки світу... Але битва досі триває. І ми повинні перемогти Кремль на полі битви». Таким був головний меседж президента країни, війна в якій перебуває в самому розпалі. І про це свідчили не тільки його слова з трибуни чи перед журналістами, а й зовнішній вигляд. Не менше, аніж історичну промову, світові ЗМІ обговорювали штани карго кольору хакі та світшот із тризубом, які Зеленський обрав замість смокінга й білої сорочки. Звісно, глава української держави свідомо порушив протокол, аби візуально нагадати світові про головну мету свого візиту. Враження від стилю мілітарі Зеленського особливо посилилося завдяки контрасту з темно-синім костюмом Джо Байдена із жовтими смугами на краватці та небесно-блакитним пальтом першої леді США.

Уже не вперше тактичний одяг Зеленського викликає такий жвавий інтерес публіки. Згадаймо хоча б оливкову флісову кофту M-TAC, яка була на ньому під час квітневої зустрічі з Борисом Джонсоном у Києві і яку згодом продали на благодійному аукціоні Christie’s у Лондоні за понад 111 тисяч доларів (тоді як усе вбрання, разом із футболкою, кросівками й тактичними штанами, коштувало главі держави не більше 120 доларів). Що ж носить Володимир Зеленський усі ці 10 місяців? Хто формує гардероб президента? І головне: яка ціна цих речей?

Гардероб Володимира Зеленського під час повномасштабної війни

З 24 лютого, починаючи від першого відеозвернення до українців з бункера, Володимир Зеленський з’являється на публіці виключно в одязі в стилі мілітарі: тактичних сорочках, штанах карго, кросівках, світшотах та футболках кольору хакі, з патріотичними принтами чи вишивкою.

Серед брендів, яким віддає перевагу президент: американські 5.11, New Balance та Saucony, нідерландський Hallyard, німецький Lowa та, звісно, українські M-TAC (Military Tactical), 281.z, Katelab, Creative Depo, Etnodim та Indposhiv. Переважно це бренди тактичного одягу, а також одягу та взуття для спорту й активного відпочинку (полювання, риболовлі).

Сам Зеленський стверджує, що воєнний гардероб формують йому не стилісти, а він сам. Як він розповів у інтерв’ю для ZDF, більшість речей сьогодні передають йому українські бренди та військові, тоді як у перші дні повномасштабного вторгнення він мав усього кілька футболок, які носив по черзі.

Про що говорить сьогодні гардероб Зеленського?

Перш за все Володимир Зеленський доносить складні меседжі світові всіма можливими способами: в Україні триває війна, і якщо про це можна «прокричати» за допомогою одягу, то президент використовує і цю можливість. Зображення тризуба, українського прапора чи традиційної вишивки свідчать про національну ідентичність, а кольорова палітра (усі можливі відтінки хакі) і бюджетний сегмент демонструють єднання президента з народом у такий складний для країни час (коли ми всі перебуваємо, по суті, в одних умовах). При цьому глава держави майже не з’являється у військовій формі, що, на думку експертів, є його свідомим наміром не присвоювати собі заслуги воїнів ЗСУ. Так чи інакше, порушення протоколу Зеленським є добре продуманим ходом, а образ, який закріпився за ним за останні 10 місяців, вийшов вдалим та зрозумілим аудиторії. Чи й досі хтось думає, що одяг президента — це тільки одяг?


Реклама

Популярні матеріали

Яке взуття обирають на зиму модниці: 28 найстильніших варіантів...


Осінній вікенд у Львові: гід найкращими локаціями 


Анджеліна Джолі вперше за три роки вийшла на червону доріжку в...


Читайте також
Популярні матеріали