Унісекс, міні й не тільки: 5 модних нововведень П'єра Кардена

Легенда світової моди

2 липня 1922 року народився П`єр Карден — легендарний французький модельєр італійського походження, відомим своїми революційними внесками у світ моди. Зокрема, саме йому ми маємо бути вдячними за відкриття стилю унісекс, популяризацію сміливої довжини міні й не тільки. В день народження видатного модельєра згадуємо п`ять його найвідоміших нововведень, які змінили світ моди.

Довжина міні

П`єр Карден відіграв важливу роль у впровадженні короткої довжини суконь, відомої як «міні». Він був одним з перших модельєрів, що відмовилися від традиційної довжини суконь та спідниць, пропонуючи коротші варіанти, які дозволяли продемонстрували ноги. У 1960-х роках короткі сукні Кардена стали емблемою епохи свободи, символізуючи зміни, визволення та молодість, та одним із визначальних символів моди 1960-х років і протягом багатьох наступних десятиліть.

Стиль унісекс

П`єр Карден був одним із першовідкривачів стилю унісекс, запроваджуючи гендерно-нейтральні елементи у своїх колекціях. Почавши експериментувати ще в 1960-х роках, коли це було досить революційним підходом, він створював одяг, який можна було носити як жінкам, так і чоловікам, розширюючи поняття про стать у модній індустрії. Так, у колекції «Космічний корпус» (Cosmocoprs) він одягнув своїх моделей — і чоловіків, і жінок — у комбінезони, а сукні-трапеції перетворив на універсальні туніки, які чоловіки носили зі штанами. Пізніше унісекс зайняв одне з важливих місць в колекціях Кардена.

Геометричні форми

Ще однією характерною особливістю творчості П`єра Кардена є його любов до геометріїї. Він часто використовував геометричні лінії, силуети та деталі у своїх дизайнах, надаючи їм сучасний та авангардний вигляд. Карден експериментував зі співвідношеннями, пропорціями та асиметрією, створюючи виразні контури та форми. Наприклад, він використовував кутові лінії у вирізах суконь та костюмів, створюючи геометричні візерунки та мозаїки. Такі дизайни додавали оригінальності та сучасності його колекціям. П`єр Карден також використовував геометричні форми у своїх аксесуарах та прикрасах. Він створював кульові, кубічні та інші абстрактні форми в намистах, сережках та браслетах.

Використання нових тканин

П`єр Карден був інноватором й у використанні нових матеріалів у моді. Він впроваджував штучні тканини та синтетичні матеріали, що дозволяли йому створювати нові текстури та форми в одязі. В пошуках нових унікальних тканин у 1968 році П`єр Карден створив свою власну тканину, яка отримала назву Cardine. Вона була створена із надміцних волокон, що формують різноманітні геометричні візерунки. Тканина використовувалася для створення суконь з геометричними та абстрактними візерунками та вирізами.

Космічна мода

У 1964 році П`єр Карден презентував колекцію «Космічний корпус» (Cosmocoprs). Натхненний космічними дослідженнями, модельєр вирішив пофантазувати на тему того, як одягатимуться люди в космосі. Головні ознаки колекції — футуристичні форми, срібна тканина, пластик та помітні металічні елементи. На моделях можна було побачити широкі плащі з ременем і куртки на блискавці для чоловіків, комбінезони унісекс, вигадливі аксесуари й не тільки. Пізніше мода на космічну тематику сягнула свого апогею, а ось одним із її першовідкривачів став саме Карден. Пізніше, в 1970 році, модельєр розробив дизайн космічних скафандрів для NASA.

Це далеко не всі нововведенні легендарного французького модельєра, з якими от уже сто років пов`язують його ім`я. Так, він також експериментував зі стилями, поєднуючи елегантність та індивідуальність, був відомий сміливим використанням кольору та принтів у своїх колекціях, став одним із популяризаторів вирізів, які додали звичайним сукням та спідницям сексуальності й не тільки. Завдяки своїм сміливим рішенням та унікальному баченню, П`єр Карден залишив помітний слід в модній індустрії, ставши одним з найвпливовіших дизайнерів свого часу.


Реклама

Популярні матеріали

Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


Куди піти в січні: концерти, виставки та інші події, варті уваги...


Читайте також
Популярні матеріали