УКРАЇНЦІ ПРО УКРАЇНУ

ЖЕНЯ КОТ: "Я ВЫШЕЛ ЗА КУЛИСЫ И УВИДЕЛ, ЧТО У МЕНЯ...

SAVE THE DATE:СТАЛА ИЗВЕСТНА ДАТА ПРОВЕДЕНИЯ...

FASHION-ЕКСПЕРТ І ТЕЛЕВЕДУЧИЙ ЛЕОНІД...

СТАЛО ВІДОМО, ЯКИЙ ФІЛЬМ ПРЕДСТАВЛЯТИМЕ...

Що вдягнути на червону доріжку, дипломатичний прийом та інавгурацію Президента

Радить спеціалістка з комунікацій у сфері дипломатії Катерина Карпюк

Рейтинг статьи / 0
4 5 20

Катерина КарпюкКатерина Карпюк

Натхненна історією відомої жінки-дипломата Марії Закревської, вже в дитинстві я знала, в чому саме моє покликання. Адже робота дипломата передбачає не тільки знання історії та юриспруденції, але й ґрунтовні знання культур та вишуканих манер, тенденцій у моді та світі краси.

Мій випадок нетиповий, і якщо бути відвертою, я ніколи не думала, що потраплю в сферу міжнародних відносин в Україні, тому що спеціалізувалася на економічних відносинах регіону Азія – Пасифік. Але в епоху міленіалів, до яких я відношу й себе, змінювати напрям діяльності вважається досить адекватним кроком.

Мою історію можна розповідати цілу вічність і називалася б вона «Пригоди українки в Азії», тому що там я провела 5 років і на момент повернення в Україну дотримувалася традицій і протоколу Китаю та Японії. Повернувшись із Гонконгу в Київ, я почувалася трохи незвично, адже в нас емоції ніхто не приховує і люди переважно як відкрита книга, а от в Азії все навпаки. Яскравим прикладом тут стане усмішка, так-так, не дивуйтесь.

Під час зустрічей та перемовин в Азії усмішка означає неповагу, тому, напевне, ви помітили, що азіатки щоразу, коли посміхаються, прикриваються долонею.

А щодо буденного дрес-коду, тут узагалі все консервативно: найголовніше правило – завжди закриті плечі, коліна та декольте, а стандартні кольори – синій, чорний та сірий, але в Азії важливу роль відіграє буддизм, тому особисто я це називаю «правило трьох чакр». Тому повернення в Київ для мене стало своєрідним викликом.

Отже, в Києві я потрапила в міжнародну організацію, що займається питаннями безпеки, й частиною моїх обов’язків стала організація та прийом міжнародних делегацій. І тут знання дипломатичного етикету за стобальною шкалою мало бути на 99 зі 100. Хотілось почуватися й поводитися як Анджеліна Джолі на прийомі у британської королеви.

В дипломатичному світі при всіх обмеженнях зовнішній вигляд має відповідати модним тенденціям. Тут можна орієнтуватися на перших леді США та Франції — вони вміло поєднують дипломатичний дрес-код та актуальні тренди. Найголовніше — це розуміння гамми кольорів, у яких ти можеш створити свій образ не тільки на щодень, але й на дипломатичні прийоми.

На прийоми, які починаються до 20:00, зазвичай одягається коротка або середньої довжини сукня, сукня-костюм або костюм, а на честь національного свята чи офіційного візиту одягається елегантна сукня середньої довжини або сукня-костюм.

Що вдягнути на червону доріжку, дипломатичний прийом та інавгурацію Президента

А от на прийоми, які починаються о 20:00 і пізніше, обов'язково одягають вечірні сукні, які на 15-20 сантиметрів не сягають підлоги, довгі сукні дозволяються тільки на балах і лише якщо дуже хочеться побути Попелюшкою. В сучасній практиці найчастіше одягають вечірні сукні, що ледве торкаються підлоги. На прийоми, що розпочинаються до 20:00, можна одягнути невеликий капелюшок, на вечірньому прийомі капелюшок буде зайвий.

До 20:00 години взувають туфлі на будь-якому зручному каблуці; після — легкі туфлі на високих підборах.

До вечірньої сукні без рукавів обов'язкові рукавички (орієнтуємося на Одрі Хепберн у фільмі «Breakfast at Tiffany's»), якщо ж сукня з рукавами — рукавички не потрібні. До цього образу обов'язкова невеличка вечірня сумочка. Для виготовлення одягу на прийоми до 20 години використовується вовна, шовк, креп; для вечірніх суконь — шовк, креп, тафта та муар. Вечірня сукня не має бути з глибоким декольте або відкритою спиною — це ознака неповаги. Також не рекомендується вдягати велику кількість ювелірних виробів (їхня загальна кількість не має перевищувати 13 одиниць).

Що вдягнути на червону доріжку, дипломатичний прийом та інавгурацію Президента

А тепер про make-up. Нині в жіночому розпорядженні цілий арсенал різноманітних косметичних продуктів. Однак їхнє застосування не повинно перетворюватися для сучасної жінки на самоціль, а лише сприяти утвердженню її стилю та індивідуальності. Призначення косметики не в тому, щоби змінити обличчя, а щоби виявити найбільш привабливі риси та підкреслити їх, саме тому підкреслювати треба або очі, або губи. У моєму випадку для вечірніх прийомів я завжди обираю легкі smokey-eyes. На вечірні прийоми дозволяється губна помада в червоних та нюдових відтінках. Можна без перебільшення сказати, що руки — це своєрідна «візитівка» жінки. Манікюр може бути у трьох варіантах: червоний, френч та прозора основа. Я, наприклад, завжди обираю френч, так як саме він пасує як до денних образів, так і до вечірніх.

Що вдягнути на червону доріжку, дипломатичний прийом та інавгурацію Президента

Перша заповідь дипломата і леді — точність, і це стосується не лише часу.

Затримуватись на прийомах некоректно, навіть якщо дуже хочеться — дозвольте присутнім ще більше зацікавитися Вами і підіть із вечірки раніше. Дуже часто перед закінченням прийому пан посол виголошує промову — подяку, а це вже чіткий знак замовляти собі таксі. І тут я знову дозволю собі згадати Азію: якщо посол із дружиною (сторона, що запрошує) залишає прийом —  це значить, що Вас просять теж. Зазвичай прийоми в Азії – це не фуршет, а поіменно засервірована вечеря. Ви за тиждень отримуєте меню, де також маєте зазначити і Ваші смакові вподобання. А в запрошенні Ви знайдете чітку лінію з часом закінчення банкету й подяку.

Вітатися на прийомах за руку слід лише з господинею й господарем, а іншим присутнім можна просто вклонитися.

Якщо ви, як і я, обрали напрямок політики та міжнародних відносин, пам’ятайте, що ви представляєте свою країну і в цей момент є її обличчям, тому подумайте двічі перед тим, як продемонструвати знання модних трендів, адже головне — це вміння відповідати офіційному протоколу. Віддайте перевагу елегантній класиці.

Женя Кот: "Я вышел за кулисы и увидел, что у меня вместо кистей два теннисных шарика"

Save the date:стала известна дата проведения Elle Active Forum 2019

Fashion-експерт і телеведучий Леонід Мартинчик розповість, як знайти власний стиль на Elle Active Forum