Що читати, якщо ви хочете працювати у глянцевому журналі або просто любите моду

Колонка шеф-редакторки ELLE.UA Катерини Попової

Ми живемо в часи, коли глянець перероджується у щось нове і поки що невідоме. Редактори глянцю в Україні, які працюють без світла, Інтернету, під обстрілами та з бомбосховищ, це наочно демонструють. Бажання нового покоління працювати в медіа зростає разом з його бажанням говорити світові правду і робити це попри все.

Після того як я отримала (страшно сказати) понад п’ятдесят листів про бажання працювати в нашій редакції ELLE.UA, вирішила зробити добірку книг, рекомендованих до прочитання тим, хто хоче працювати у глянці. І до того ж регулярні відключення світла спонукають затишно посидіти, закутавшись у плед, із цікавим виданням у руках і поринути в інший світ.

Що читати щоб працювати у глянці

Кадр із серіалу «І просто так...»

Діджиталізація віддаляє нас від історій створення, розвитку та суті друкованих видань і, головне, від того, хто стояв за ними. Ці книги допоможуть зрозуміти, із чого треба починати, щоб навчитися писати, що таке мода, а також зазирнути в кулуари редакцій глянцевих журналів, модних показів. Крім того, ці видання розвіють міфи про те, що робота у глянці нагадує сюжет фільму «Диявол носить Prada».

Отже, що читати?

• «Fashion Directory of Ukraine. Довідник української моди», Антон Єременко та Зоя Звиняцьківська

Незамінна книга для всіх, хто хоче дізнатися про структуру роботи в індустрії моди в Україні. Довідник презентує сучасний стан моди України та становлення вітчизняної модної індустрії на момент 2020 року. Це перше видання, що пропонує загальну картину галузі й водночас є джерелом довідникової інформації щодо її ключових учасників.

«Fashion Directory of Ukraine. Довідник української моди»

• «Коко Шанель», Анрі Гідель

Коко Шанель — одна з найяскравіших зірок на небосхилі високої моди, які сяяли у XX столітті. Біографія легенди з усіма її життєвими перипетіями, творчими злетами та падіннями, повз яку не можна пройти, якщо хочеш розуміти, чому ми носимо сьогодні ті чи інші речі.

• «Історія мистецтва», Ґомбріх Е. Г.

Особливість видання полягає у простоті викладеного матеріалу — кожен зрозуміє, про що тут ідеться. Книжка має ілюстрований супровід, що допоможе новачкам краще розібратися з різними тонкощами мистецтва, адже в моді без нього нікуди.

• «Диявол носить Prada», Вайсбергер Л.

Улюблена казка про роботу в глянцевому журналі, що кардинально відрізняється від фільму.

«Дьявол носит Prada»

Кадр із фільму «Диявол носить Prada»

«Нарис історії України. Формування модерної нації XIX-XX століття», Ярослав Грицак

Читати всім незалежно від профессії. Кожен українець має знати свою історію. А журналісти сьогодні кожного дня пишуть про культуру та історію нашої країни та висвітлюють війну в Україні, тож без знання фактів їм не обійтися. 

• Grace. A Memoir, Грейс Коддінгтон

Про те, що таке Vogue US, розповідає його зірка  фешн-редакторка та стилістка Грейс. В автобіографії вона відверто і дотепно ділиться історією свого життя, яке понад пів століття нерозривно пов’язане з модою. «Без неї Vogue не був би біблією індустрії моди та стилю»,  вважає Time, й із цим неможливо не погодитися.

 How to Be Parisian Wherever You Are: Love, Style, and Bad Habits, Каролін де Мегре, Анна Берест, Одрі Діван, Софі Мас

Поняття «парижанка» прив’язане не до географії, а до іміджу, основні характеристики якого — свобода та блиск. Авторки книжки — чотири успішні парижанки: модель Каролін де Мегре, актриса та письменниця Анна Берест, письменниця Одрі Діван і кінопродюсерка Софі Мас — розповідають про свої оригінальні погляди на стиль, красу, культуру, стосунки та чоловіків.

«How to Be Parisian Wherever You Are: Love, Style, and Bad Habits»

Джерело: madelinemariehall.com

«Історія костюма», Огюст Росіне
Тривалий час книга була наймасштабнішим і найінтелектуальнішим дослідженням одягу, яке будь-коли видавалося.

• D.V., Діана Вріланд

Блискуча, весела, чарівна, владна Діана Вріланд, фешн-редакторка Harper’s Bazaar та головна редакторка Vogue, була жінкою, чия пристрасть та хист до стилю визначали світ високої моди протягом п’ятдесяти років. Відірватися неможливо!

• Книги зі світлинами легендарних фотографів (Пітера Ліндберга, Гельмута Ньютона, Енні Лейбовіц та інших)

Фотографії в журналах давно стали важливішими за тексти, дізнавайтеся більше про фотомистецтво.

Книги з фото легендарних фотографів Пітера Ліндберга, Хельмута Ньютона, Енні Лейбовіц

• Aesthetic Intelligence: How to Boost It and Use It in Business and Beyond, Полін Браун

Авторка протягом 25 років керувала підрозділом Moet Hennessy Louis Vuitton. Вона знає про індустрію моди та краси практично все. Видання «Естетичний інтелект» дає можливість поглянути на індустрію моди зсередини. Тут також є вправи з розвитку естетичних здібностей.

«Персональне досьє. Історія The Washington Post», Кетрін Ґрем 

Кетрін Ґрем змінила обличчя сучасної журналістики. Завдяки глибокому розумінню того, як працює новинна сфера, і непохитній підтримці позиції журналістів та редакторів вона провела газету через такі труднощі, як Вотерґейт, що зрештою приніс виданню світову славу. Вважаю, що мемуари лауреатки Пулітцерівської премії варто прочитати кожному журналісту. 

Що читати, якщо ви хочете працювати в глянцевому журналі і просто любите моду

Кадр із серіалу «Секс і місто»

Додам і сайти, без яких не обійтися (саме їх називала на співбесіді на другу роботу):

— businessoffashion.com;

elle.frelle.com і elle.ua;

— nytimes.com;

— wwd.com;

— thewashingtonpost.com.

І завершу свою добірку цитатою Діани Вріланд: «Мене завжди заворожували абсурдність, розкіш та снобізм світу, який демонстрували модні журнали. Звісно, цей світ не для всіх. Небагатьом доводилося зануритися в особливу атмосферу дому, господиня якого носила сукні, що з’являлися на сторінках журналу за часів моєї молодості. Але я жила у цьому світі, і не тільки коли працювала в журнальному бізнесі, а й до того, бо завжди належала йому — щонайменше у своїй уяві».

Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Чай із кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Old money — естетика, яка ніколи не вийде з моди: складаємо образи...


Читайте також
Популярні матеріали