Найвідоміша колекція Марка Джейкобса

Поворотний момент в індустрії

9 квітня — знаковий день для світу моди. Сьогодні свої дні народження відзначають Мартін Маржела та Марк Джейкобс — два дизайнери-новатори, чиї сміливі рішення випереджали час. Тож із цієї нагоди пропонуємо вам згадати найвідомішу колекцію Джейкобса, створену для бренду Perry Ellis.

Марк Джейкобс

Кажуть, що найвизначніші винаходи люди можуть оцінити лиш із плином часу. Це правда, яка стосується й fashion-індустрії. У 1992 році Марк Джейкобс представив grunge-колекцію сезону весна-літо — 1993. Однак замість визнання, яким його нагородили б сучасні прихильники цієї естетики, отримав розгромну критику на сторінках світових видань і навіть був звільнений з дому Perry Ellis. Тоді його вироби називали кінцем моди, а на Milan Fashion Week 1993 роздавали значки з написом «Гранж — це жахливо».

«Типовий аутфіт виглядає так, ніби його збирали із заплющеними очима в дуже темній кімнаті», — написала Бернадін Морріс у The New York Times.

Марк Джейкобс

На створення колекції Марка Джейкобса надихнули блошині ринки Нью-Йорка та гранж-музика, зокрема гурт Nirvana та її соліст Курт Кобейн. Пізніше дизайнер розповідав, що прагнув створити одяг, який можна носити на вулиці в реальному житті.

«Я й гадки не мав, що мене звільнять за це шоу, — сказав Джейкобс для The New York Times. — Однак це все одно моя улюблена колекція, бо вона ознаменувала час, коли я слідував власним інстинктам, йшов проти вказівок і виявився правим. Це сталося через відчуття того, що я бачив на вулицях і навколо себе».

У 1997 році Louis Vuitton найняв Марка Джейкобса як креативного директора. На цій посаді дизайнер створив першу в історії бренду колекцію одягу ready-to-wear і розширив відділ аксесуарів.

Сучасні fashion-експерти стверджують, що гранжева колекція Марка Джейкобса випередила час. Нею дизайнер зруйнував бар’єр між високою і «низькою» модою та вивів вуличний стиль на подіуми.


Реклама

Популярні матеріали

Книжкові новинки червня, на які варто звернути увагу


Гід найгарнішими весільними сукнями 2024 року


«ТопШефи х WINETIME. Готуємо разом»: Іван Булавін ділиться...


Читайте також
Популярні матеріали