5 легендарних дизайнів Мартіна Маржела

Найзагадковіший модельєр

Сьогодні видатний бельгійський дизайнер Мартін Маржела святкує своє 65-річчя. Він увійшов в історію моди як бунтар і нонконформіст, який, попри те що його величають іконою, зумів залишитися анонімним. Мартіна називають «Бенксі світу моди», адже модельєр не фотографується, не дає інтерв’ю та ніколи не виходив на подіуми після показу своїх колекцій.

Маржела не підкорювався жодним загальним правилам fashion-індустрії та шукав нові шляхи розв`язання нагальних питань, переосмислюючи одяг. Зокрема, саме він був одним із перших модельєрів, який приніс у колекції haute couture технології recycle.

Мартін вважає, що його твори мають говорити гучніше за його особистість, тож сьогодні пропонуємо вам вшанувати роботу майстра, згадавши 5 легендарних дизайнів Маржела.

Tabi Boots

 • Maison Margiela
  Maison Margiela
 • Maison Margiela
  Maison Margiela
 • Maison Margiela
  Maison Margiela
 • Maison Margiela
  Maison Margiela

Справді іконічний дизайн взуття — «табі», натхненний японською культурою, супроводжував творчість Мартіна Маржела від його першого показу в 1989 році. З того часу вони були представлені у різних моделях, фактурах і матеріалах: від балеток до чобіт у кольорі металік. Tabi стали своєрідним символом творчості модельєра, дому Maison Margiela та fashion-авангарду.

«Вони відображають авангардний і непокірний дух дому й існують як класична спадщина, що досліджується через кожну колекцію», — сказано на сайті Maison Margiela.

Жилет з порцеляни

Жилет з порцеляни

Galliera, musée de la Mode de la Ville de Paris / StyleZeitgeist

La mode Destroy — прагнення до руйнування. Саме так французи визначали творчість Мартіна Маржела. З осколків розбитої порцеляни відкрився потенціал для створення чогось нового і прекрасного — жилета із першої колекції Artisanal.

У подальшій роботі модельєр також залучав «непотрібні» матеріали. Він розбирав їх, перефарбовував, перетворював у нові форми та дарував їм нове життя, розкриваючи несподівані властивості.

Жакет з перук

Жакет з перук

Courtesy of Palais Galliera 

Уперше представлений в дебютній колекції у 1989 році, жакет-перука вдруге «вийшов» на подіум у 2009 році на честь 20-ї річниці бренду. Використовуючи нетиповий матеріал, Мартін Маржела створив сюрреалістичний виріб, що з легким відтінком гламуру відсилає глядачів до хутряних шуб буржуазії.

Пласка колекція

Пласка колекція

Courtesy of Palais Galliera

Вся колекція SS’98 є легендарною. Мартін Маржела створив такий крій, аби речі були повністю пласкими, як на папері.

«Ці речі абсолютно пласкі, коли їх не одягають», — було написано на сцені під час презентації колекції.

Сукня-постер

Сукня-постер

Getty Images

У ретроспективній колекції SS’2009 Мартін Маржела представив шовковий постер, одягнений як сукня. На ньому було надруковано пам’ятну для Maison Margiela річ — перший жакет вузького крою, створений модельєром для дому.


Реклама

Популярні матеріали

Експерти з’ясували, яким буде титул королеви Камілли після смерті...


FROLOV запускає колаборацію з першим в Україні ЛҐБТІК+...


Колишній чоловік Брітні Спірс хоче подати на неї до суду


Читайте також
Популярні матеріали