SAVE THE DATE:СТАЛА ИЗВЕСТНА ДАТА ПРОВЕДЕНИЯ...

ГОЛОВНІ ПРАВИЛА ЗДОРОВИХ НІГ

ВАЛЕНТИНА ХОМАЙКО РОЗПОВІСТЬ, ЯК ПОБУДУВАТИ...

ЗНАЙ НАШИХ: ПІСНЯ УКРАЇНЦЯ СТАЛА САУНДТРЕКОМ...

«Я ГОВОРИЛ, ТЫ НЕ БУДЕШЬ БЛИСТАТЬ», — СЕРЕГА И...

Оголошено переможжців 48-го КМКФ «Молодість»

Кінострічки, що увійдуть в історію! 

Рейтинг статьи / 0
0 5 0

Офіційна церемонія нагородження 48-го Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» відбулась у колонній залі Київської міської державної адміністрації. На червону доріжку завітали голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко, члени Міжнародного журі фестивалю Ірма Вітовська, Марія Разґуте, Сара Серрайоко, Ніна Анджапарідзе, Світлана Уварова, телезірка Роза Аль-Намрі, танцівники Катерина Кухар та Олександр Стоянов, актор Олексій Тритенко та інші. Ведучими святкового вечора стали обличчя телеканалу СТБ Григорій Решетнік та ведуча програми «Факти» на ICTV Оксана Гутцайт.

Гран-прі кінофестивалю, нагороду «Скіфський олень» та грошову премію сумою 10 000 доларів США від офіційного партнера та спонсора Гран-прі лотереї «Лото-Забава» від «М.С.Л.» отримала кінострічка «Дикий», режисер Камій Відаль-Наке (Франція). У фільмі розповідається про чоловічу проституцію. До неї змушений вдатись головний герой, аби знайти любов і свободу, якої він прагне. Він не знає, що чекає його в майбутньому, але все одно вирушає в дорогу.

 

Врученню головної нагороди фестивалю передувала промова Міністра культури України Євгена Нищука: «Кінофестиваль «Молодість» пройшов різні часи. Попри те, що за два роки йому виповниться півстоліття, він не втрачає свого драйву та зберігає хіпстерський дух.

«Молодість» — фестиваль, який руйнує стереотипи та дає дорогу молодим митцям, які тільки заявляють про себе у світі кіно».
 

Нагороду зі сцени отримав виконавець головної ролі у стрічці «Дикий» Фелікс Маріто: «Ми намагались передати те, що передати не можливо — можливо лише відчути. Персонаж простягає руку, ніби просить пережити події фільму разом із ним».

«Це був важкий вибір. Усі фільми надзвичайно якісні та зворушливі. Чесно кажучи, я іноді забувала, що є членкинею журі, переглядаючи їх. Вибір був важкий, але він є», — зазначила голова Міжнародного журі фестивалю Ірма Вітовська.
 

Сертифікат на 10 000 доларів США вручив переможцю віце-президент оператора державних лотерей «М.С.Л.» Євген Власенко. Приз за найкращий повнометражний фільм та сертифікат на 2000 доларів США від офіційного партнера кінофестивалю B&H Film Distribution Company дістався картині «Колібрі» режисерки Бори Кім. Вручила нагороду керівниця прес-служби B&H Film Distribution Company Вікторія Мурована.

«Я вже отримала одну нагороду за цей фільм, але отримати саме цю нагороду особливо важливо для мене. Дякую усьому кінофестивалю «Молодість» та своїй команді», — наголосила режисерка.

У межах тієї ж Міжнародної програми були визначені переможці й серед короткометражних картин. Найкращою була відзначена польська кінострічка про стареньку бабусю та її онука-гея «Безумовна любов»Рафаля Лисака (Польща, 2018). Переможцю дістався й грошовий сертифікат сумою 2000 доларів США. Також цей фільм здобув нагороду в номінації «приз глядацьких симпатій». Нагороду переможцю вручала директорка кінотеатру Баттерфляй De Luxe — другої локації 48-го кінофестивалю «Молодість» — Наталя Давиденко.

«Це дуже важливий приз, адже ми робимо фільми саме для глядачів. Велика радість та велика мотивація для наступних робіт», — подякував аудиторії режисер.

Призом сумою 2000 доларів США та «Скіфським оленем» у межах Міжнародного студентського конкурсу було відзначено стрічку «Як запустити повітряного змія?», режисер Лоранд Ґабор (Румунія). Нагороди вручали членкині Міжнародного журі фестивалю та режисер Наріман Алієв.
 
Також на сцену було запрошено юне журі конкурсної програми Molodist Teen Screen. Головний приз конкурсу дістався фільму «Занадто далеко» Сари Вінкенштетте (Німеччина, 2019).

Заповітного «Скіфського оленя» за найкращий фільм Національного конкурсу та грошовий приз від торговельної марки Status сумою 50 000 гривень здобула стрічка «В радості, і тільки в радості» Марини Рощиної (Україна, 2018). Приз переможниці вручав голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко: «Цей приз очевидно є найголовнішим призом «Молодості», адже він надається найкращому українському фільму.

«Ми підтримуємо і підтримуватимемо цей фестиваль. "Молодість" дійсно є стартовим майданчиком для багатьох талановитих кінематографістів», — зауважив Пилип Іллєнко.

Було визначено й переможців у конкурсної програми ЛГБТК-фільмів «Сонячний зайчик». «Фільми, які ми бачили цього тижня, були надзвичайні. Найкращим словом, яким можна схарактеризувати цю програму, є різноманіття: різноманіття відношень до проблеми гомосексуальності в різних країнах, різні стадії прийняття, абсолютно різні люді, які відвідували ці фільми», — поділився враженнями від перегляду член журі конкурсної програми «Сонячний зайчик» Пітер Дебрюж.

Найкращим ЛГБТК-фільмом цьогорічного конкурсу визнана кінострічка Марко Берґера «Блондин» (Аргентина, 2018) — «За донесення засобами кіномови потягу між двома чоловіками в мачистському середовищі, яке пригнічує та позбавляє їх здатності висловити власні почуття». Спеціальну відзнаку журі отримав володар Гран-прі — фільм Камія Відаль-Наке «Дикий» (Франція, 2018).

Закрив фестиваль Генеральний директор КМКФ «Молодість» Андрій Халпахчі.

«За ці 48 років «Молодість» дійсно зробила щось для того, аби змінити цю країну.

Це саме той фестиваль, на якому лунають слова свободи, вільності, це об'єднання наших кінематографістів. У нього, звичайно, були й важкі часи. Але сьогодні значно легше: знімається чимало фільмів та навіть існує певна система підтримки українського кіно.

За це я шалено вдячний державному агентству з питань кіно. Бажаю всім кінематографістам — українським та міжнародним — отримати ще низку нагород. Але важливіше за все — не отримати нагороду, а залишатись такими, якими ви є саме на ваших перших сходинках», — Андрій Халпахчі.

 
До зустрічі на 49-му КМКФ «Молодість».
 

Женя Кот о социальных сетях и пути к успеху

Save the date:стала известна дата проведения Elle Active Forum 2019

Головні правила здорових ніг