Життя сьогодні дуже складне. Багато людей покинули свої домівки в надії швидко повернутися назад і не взяли з собою своїх улюбленців. Але війна затягнулася, і тварини тепер перебувають на межі життя і смерті. Про те, що щодня роблять супергерої-рятівники покинутих тварин, розповідає головна координаторка організації «Зоо Патруль» Марія Єрохіна.
На жаль, наразі в Україні немає закону, який би допоміг охороняти права тварин. Але в перспективі ми дуже хочемо створити справжню зоозахисну організацію, яка підтримуватиме права тварин — сьогодні з ними поводяться не дуже гуманно.
Наразі ми рятуємо тварин, які зачинені в домах і квартирах — їхні господарі залишили їх і поїхали. Багато людей були впевнені, що їдуть ненадовго, і не розуміли, що війна може затягнутися.
Врятованих тварин ми віддаємо у притулки, надаємо прихисток, організовуємо перетримку та інше.
Наразі ситуація погіршується, тому що добрі люди, які брали до себе на перетримку тварин, евакуюються з Києва, забирають із собою тварин, але ресурсів та можливостей взяти нових немає.
Як відбувається процес порятунку: нас знаходять господарі, які лишили тварин.
Історія почалася з того, що мій колега, продюсер Дмітро Ревнюк, врятував сусідського кота, виклав фото у Facebook і написав пост, що може ще комусь допомогти. Коли він це робив, то не очікував, що охочих буде аж настільки багато! Тоді він зателефонував мені і попросив про допомогу. Згодом ми створили велику базу добровольців, готових допомагати у цій справі, написали номери кол-центру, зазначили сторінки у соцмережах, створили 13 активних патрулів. Ми вже врятували майже 200 тварин. Наприклад, днями у нас було 714 запитів.
Ми всією командою хвилюємося за кожну врятовану тваринку: чи все добре, чи потрібен корм, чи добре почувається. Дуже прикро буває дізнатися, що колишнім власникам тварин байдуже до них. Кожному з нас необхідна величезна психологічна підтримка, і ми в команді щовечора спілкуємося та висловлюємо її один одному.
Ми ніколи не займалися волонтерством, але вчимося цього в процесі. Я б ще дуже хотіла назвати волонтерську організацію ОСА, яка нам дуже допомагає в усіляких пошуках: корму, транспорту і т.д. Вони багато в чому нас консультують, бо ми новачки.