Чи не найбільшу тривогу серед українців викликає ймовірність мобілізації. Що робити, коли прийшла повістка? Як на неї реагувати? Необхідність зробити крок у невідоме та кардинальні зміни у житті при нестачі інформації надзвичайно сильно хвилюють наших хлопців, тому телеграм-канал «Психологічна підтримка» зібрав рекомендації кандидатки психологічних наук, психотерапевтки Наталії Портницької.
Перша порада, яку дає спеціалістка, — одразу після отримання повістки зробити паузу, хоча б на декілька хвилин. У цей час корисним буде стабілізуюче дихання: короткий вдих — довгий видих або вдих і видих під рахунок. Безстрашних людей не буває, відчувати страх смерті, болю, поранення — нормально.
Проговоріть свої страхи
Поділіться переживаннями та тривогою з близькими — озвучений страх стає відомим, більш конкретним, а отже, трохи менш страшним. Скоріше за все, з’являться ідеї, як максимально подбати про безпеку, уникнути ризикованих кроків.
Не вживайте алкоголь або інші психоактивні речовини
На перший погляд здається, що це допомагає, проте варто пам’ятати, що ефект є короткотривалим, а повернення в реальність принесе ще більший страх.
Планування
Сплануйте, які речі є найнеобхіднішими, які дії потрібно виконати: як дістатися до пункту збору, що покласти у рюкзак, кому залишити свої контакти. Домовтеся з рідними про спосіб зв’язку — основний та додатковий — по можливості в один і той самий час доби.
Знайомтеся
Після прибуття до частини познайомтеся з майбутніми побратимами, візьміть у них контакти, запитайте дозволу тримати через них зв’язок із рідними (якщо раптом ваш телефон зламається або розрядиться).
Нагадаємо, що раніше телеграм-канал Ukraine NOW зібрав відповіді на найпоширеніші запитання про загальну мобілізацію.
Текст: Аліса Єрмоленко