Як переконати людину старшого віку спуститися в укриття

Поширена проблема

Прокидатися серед ночі від повітряної тривоги і йти в укриття — для мільйонів українців це щоденна реальність. Але є наші бабусі й дідусі, які не завжди погоджуються піти у безпечне місце. У проєкті під керівництвом Олени Зеленської — Довіднику безбар’єрності — зібрали основні поради, як переконати людину старшого віку спуститися в укриття.

1. Проговоріть заздалегідь, як переміщатиметесь. Літнім людям треба більше часу, щоб прийняти рішення, тож їм краще обдумати все без поспіху.

2. Не нервуйте, якщо людина каже «мені вже нічого не треба», «я своє пожив/пожила» — це в жодному разі не означає, що вона здалася. Це прикриття болю, тривоги й інших важких переживань. Дайте зрозуміти, що її ніхто не кине. 

3. Якщо людина реагує агресивно — не вмикайте агресію у відповідь, не починайте вмовляти чи заспокоювати. Дайте 30-60 секунд на «видихнути» (а поки збирайте речі), потім повторіть пропозицію. 

4. Візьміть потрібні ліки чи теплий одяг літньої людини — через тривогу вона може про них забути. Вголос повторюйте кожен крок: «Виходимо на вулицю», «Йдемо в цей бік». Це допоможе їй за вами і не розгубитися.

5. Постійно нагадуйте, як вам важливо бути разом або знати, що близькі люди поруч, у безпеці. Подякуйте, що ви разом.


Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Чай з кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Old money — естетика, яка ніколи не вийде з моди: складаємо образи...


Читайте також
Популярні матеріали