Які бувають міни та як їх розрізнити. Пам’ятка від ДСНС

Через міни цивільне населення може опинитися в пастці

ООН назвала Україну однією з найбільш замінованих країн світу. Організація зазначила, що нові міни закладені біля житлових будинків, лікарень та вздовж доріг. Через це цивільне населення може опинитися в пастці.

У Державній службі України з надзвичайних ситуацій розповіли про найпоширеніші міни та що потрібно робити, якщо ви їх виявили.

Що робити, якщо натрапили на міну

  1. Не наближайтеся до мін та боєприпасів.
  2. Не зрушуйте їх із місця, не кидайте у них різними предметами (зона ураження може бути набагато більшою, ніж ви передбачаєте, також поруч можуть бути інші міни, які від вибуху теж здетонують).
  3. Повідомляйте про такі знахідки рятувальникам (112) або поліцію (102).
  4. За можливості обгородіть небезпечне місце.
  5. Попередьте тих, хто перебуває біля вас.
  6. Покиньте небезпечну зону та не повертайтеся туди до розмінування.

Найпоширеніші види мін

ПФМ-1 та ПФС-1

Це фугасна протипіхотна міна натискної дії розміром 11х6х2 см. Сила спрацювання — від 5 кілограмів. Буває зеленого та коричневого кольорів. Має механізм самоліквідації. Може зустрічатися у місцях нанесення ударів із систем залпового вогню.

ОЗМ-72

Це осколкова протипіхотна міна, яка завдає кругового ураження. Має розтяжку: якщо її зачепити — здетонує. Сила спрацювання — від 3,5 кг. Може встановлюватися у керованому та некерованому вигляді.

МОН-50

Це осколкова протипіхотна міна направленої дії. Має датчики у вигляді розтяжок: якщо зачепити — здетонує. Сила спрацювання — від 3,5 кг. Може встановлюватися у керованому та некеровану вигляді.

ТМ-62М

Це фугасна протитанкова міна. Має датчик у вигляді диска. Спрацьовує від 120 кг. Найчастіше встановлюється у ґрунті або на поверхні землі. Часто поруч встановлюються міни-пастки, тому підходити чи зрушувати з місця категорично заборонено!

ПОМ-2

Це осколкова протипіхотна міна, яка наносить кругове ураження. Має чотири датчики цілі у вигляді розтяжок. Спрацьовує від сили 3,5 кг. Має механізм самоліквідації.

ПМН-2

Це фугасна протипіхотна міна. Спрацьовує від натискання. Має датчик цілі у вигляді хреста. Її діаметр — 12 см. Встановлюється у ґрунті або на поверхні землі. Можливі кольори: зелений, коричневий.

МОН-200

Це осколкова протипіхотна міна. Встановлюється з розтяжками й спрацьовує від їх порушення. Від МОН-50 відрізняється більшим розміром. Сила спрацювання — 3,5 кг. Може бути керованою та некерованою.

Мінометні міни

Ці міни призначені для ураження живої сили, майна та легкоброньованої техніки. Характерною ознакою є стабілізатор у вигляд оперення (задній кінець стріли). Найпоширеніші в Україні — 120 мм, 82 мм, 60 мм. Може спрацювати від падіння, удару.


Реклама

Популярні матеріали

Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


Від Кеті Голмс до Дуа Ліпи — цю модель сумки вже додали до своїх...


Читайте також
Популярні матеріали