Європейський Союз схвалив заборону на продаж Росії предметів розкоші вартістю понад 300 євро (329,58 доларів), а також купівлю багатьох російських виробів зі сталі та заліза в рамках четвертого раунду санкцій через вторгнення в Україну. Про це повідомляє Bloomberg.
Дипломати ЄС у понеділок запровадили суворіші заходи, які також включають заборону на нові інвестиції в російські енергетичні проєкти, після кількох днів дебатів за закритими дверима. Вони були встановлені у вівторок. У рамках санкцій забороняється продаж автомобілів, човнів і літаків вартістю понад 50 000 євро, що стосуватиметься моделей кількох європейських автомобільних брендів, включаючи Audi, BMW, Mercedes, Ferrari та Porsche. Вони також охоплюють мотоцикли вартістю понад 5000 євро, а також запчастини та аксесуари. Багато європейських автовиробників вже добровільно призупинили продажі в Росію. Пакет також блокує доступ Росії до сервісів кредитного рейтингу.
ЄС також збирається запровадити санкції для більш заможних росіян і приєднатися до союзників у підтримці спроби скасувати статус найбільшого сприяння росії у Світовій організації торгівлі. Новий пакет санкцій включає деякі винятки, зокрема щодо енергетики та металів. Наприклад, він не забороняє транзакції, необхідні для придбання або транспортування російського викопного палива. Він також звільняє від обмежень продаж титану, алюмінію, міді, нікелю, паладію і залізної руди.
Хоча більшість готових російських сталевих виробів під санкціями, але такі прекурсори, як сляби та заготовки, ні. Багато заводів ЄС покладаються на російський експорт цих матеріалів і намагатимуться замінити їх, якщо поставки до країни будуть обмежені.
Проте ці заходи послужать посиленню жорсткості ринку сталі ЄС, який і так потерпає від втрат українських поставок. Росія забезпечує майже п’яту частини імпорту сталі в блок.
Повідомляється, що думки щодо санкцій під час дебатів серед послів ЄС сильно відрізнялися. Польща та країни Балтії наполягали на посиленні покарань, тоді як інші країни на чолі з Німеччиною успішно домагалися виключення низки цінних продуктів зі списку ЄС.