Верховна Рада ухвалила закон про медіа

Його підтримали 299 депутатів

Цього вівторка, 13 грудня, Верховна Рада України ухвалила новий закон «Про медіа». Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк (парламентська фракція «Голос») у Telegram.

Він зазначає, що відповідний законопроєкт №2693-д підтримали 299 депутатів.

30 серпня, коли Верховна Рада України ухвалила у першому читанні проєкт закону «Про медіа» (2693-д), заступниця голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук зазначила, що «законопроєкт про медіа, за який проголосували в першому читанні, — це ще один крок до вступу України в Європейський Союз та встановлення чітких сучасних правил для медіаринку».

Тоді Кравчук повідомила, що у вересні Європейська комісія надасть висновок, який готують експерти Ради Європи. Після цього на комітеті будуть розглянуті правки і відбудеться голосування у другому читанні.

Як повідомляє УНІАН, депутатка зазначала, що законопроєктом, зокрема, передбачена: заборона медіа держави-окупанта, механізм боротьби з ворожими ОТТ-сервісами, процедура формування «чорних списків», зменшення зарегульованості процедурних питань діяльності Нацради, ліберальніше регулювання онлайн-медіа, наявність у кожної індустрії свого органу співрегулювання.

Кравчук наголосила, що у законопроєкті немає ніякого зменшення квот на українську мову в ефірі.

Заходами реагування на порушення законодавства у сфері медіа є припис, штраф, які застосовуються за рішенням Національної ради, а також анулювання ліцензії, скасування реєстрації за рішенням Нацради або суду, заборона видання та розповсюдження друкованого медіа за рішенням Нацради або за рішенням суду, тимчасова заборона поширення онлайн-медіа за рішенням Нацради або суду.

У законопроєкті також вказано, що у разі встановлення непрозорості структури власності або її невідповідності вимогам закону таке медіа має припинити існування.


Реклама

Популярні матеріали

Разом сильніші: співзасновниці української жіночої спільноти...


Базовий гардероб 2023: одна сорочка — 5 образів


Наймодніші водолазки сезону весна-літо 2023


Читайте також
Популярні матеріали