В Україні запустили проєкт на підтримку жінок-підприємниць та власників сімейного бізнесу

Під час війни та в повоєнний період

Громадська організація «Український центр сприяння інвестиціям та торгівлі» за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» запускає проєкт «Підтримка бізнесу під час війни та в післявоєнний період», орієнтований на жінок-підприємиць та власників сімейного бізнесу.

Через війну, яку розгорнула Росія в Україні, чимало бізнесів зазнають втрат, збитків та відчувають наслідки, що позначаються на можливостях продовжувати діяльність надалі: половина (53,1%) тих компаній, що не працюють сьогодні, взагалі не готові робити будь-які прогнози щодо майбутнього, а кожна п’ята (19,4%) припускає, що на відновлення знадобиться приблизно рік.

Проєкт дозволить відновити або ж запустити діяльність малих та середніх підприємств, у тому числі бізнесів жінок-підприємиць, і сформувати чітке бачення поточної ситуації й перспектив розвитку бізнесу, використовуючи результати проведеного дослідження, що включатиме пропозиції щодо можливостей релокації і використання інструменту фінансування запитів та потреб бізнесу.

«Програма USAID "Конкурентоспроможна економіка України" підтримала 816 бізнесів, власниками яких є жінки, що забезпечило 12 млн доларів продажів та 2,2 млн доларів інвестицій. У цей складний час ці показники мають бути значно більшими, щоб допомогти українській економіці відновитись і вийти на новий рівень», — каже Наталія Петрова, менеджерка програм офісу економічного зростання USAID. 

Фото: lifeofpix.com

Проєкт «Підтримка бізнесу під час війни та в післявоєнний період» передбачає низку напрямів, зокрема:

— Грантову програму для жінок-підприємиць, які постраждали внаслідок війни з РФ. Має на меті підтримати проєкти, що орієнтовані на створення, розвиток та масштабування бізнесу і займаються виробництвом продукції та наданням послуг. 

— Релокацію бізнесів жінок-підприємиць West Business Hub, які змушені припинити роботу в регіонах, що постраждали внаслідок війни, та хочуть перемістити своє підприємство в більш безпечне місце (м. Львів або м. Тернопіль).

— Серію семінарів «Платформа життєстійкості бізнесу» — онлайн- та офлайн- семінари для жінок-підприємиць, власниць сімейного бізнесу та жінок, що потребують розвитку своїх навичок, з питань виходу на міжнародні ринки, життєстійкості бізнесу, а також психологічної підтримки і вдосконалення вмінь першої медичної допомоги. Для учасників семінарів надаватиметься додаткова можливість — групове менторство з питань правового ведення бізнесу.

Також ініціатива включатиме дослідження «Портрет українських жінок-підприємиць», що визначатиме рівень та масштаб впливу зовнішніх факторів (війни та COVID-19), ідентифікацію актуальних потреб та запитів з боку підприємиць. Результати дослідження будуть опубліковані у відкритому доступі на ресурсах ГО «Український центр сприяння інвестиціям та торгівлі». 

«Україна вже понад 10 років активно приєднується до загальносвітової тенденції для більшого залучення жінок в економічне життя та підвищення їхньої соціально-культурної ролі в державі. — розповідає Ірина Титарчук, виконавча директорка Українського центру сприяння інвестиціям та торгівлі. – Зазначений проєкт, спланований ще до війни, зараз був доопрацьований і актуалізований нашою командою під умов воєнного часу в Україні. Опитування серед спільноти жінок-підприємиць показало, що 40% із них продовжують працювати, 30% — закрили бізнес, але планують відновлювати діяльність, 15% — припинили діяльність повністю».

Детальніше про проєкт ви зможете прочитати за посиланням.


Реклама

Популярні матеріали

Одна сумка, яку полюбили всі модниці цієї осені


Благодійні ініціативи до місяця обізнаності про рак молочної...


Що, як і коли їсти для схуднення без дієти?


Читайте також
Популярні матеріали