В Україні запустили проєкт на підтримку жінок-підприємниць та власників сімейного бізнесу

Під час війни та в повоєнний період

Громадська організація «Український центр сприяння інвестиціям та торгівлі» за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» запускає проєкт «Підтримка бізнесу під час війни та в післявоєнний період», орієнтований на жінок-підприємиць та власників сімейного бізнесу.

Через війну, яку розгорнула Росія в Україні, чимало бізнесів зазнають втрат, збитків та відчувають наслідки, що позначаються на можливостях продовжувати діяльність надалі: половина (53,1%) тих компаній, що не працюють сьогодні, взагалі не готові робити будь-які прогнози щодо майбутнього, а кожна п’ята (19,4%) припускає, що на відновлення знадобиться приблизно рік.

Проєкт дозволить відновити або ж запустити діяльність малих та середніх підприємств, у тому числі бізнесів жінок-підприємиць, і сформувати чітке бачення поточної ситуації й перспектив розвитку бізнесу, використовуючи результати проведеного дослідження, що включатиме пропозиції щодо можливостей релокації і використання інструменту фінансування запитів та потреб бізнесу.

«Програма USAID "Конкурентоспроможна економіка України" підтримала 816 бізнесів, власниками яких є жінки, що забезпечило 12 млн доларів продажів та 2,2 млн доларів інвестицій. У цей складний час ці показники мають бути значно більшими, щоб допомогти українській економіці відновитись і вийти на новий рівень», — каже Наталія Петрова, менеджерка програм офісу економічного зростання USAID. 

Фото: lifeofpix.com

Проєкт «Підтримка бізнесу під час війни та в післявоєнний період» передбачає низку напрямів, зокрема:

— Грантову програму для жінок-підприємиць, які постраждали внаслідок війни з РФ. Має на меті підтримати проєкти, що орієнтовані на створення, розвиток та масштабування бізнесу і займаються виробництвом продукції та наданням послуг. 

— Релокацію бізнесів жінок-підприємиць West Business Hub, які змушені припинити роботу в регіонах, що постраждали внаслідок війни, та хочуть перемістити своє підприємство в більш безпечне місце (м. Львів або м. Тернопіль).

— Серію семінарів «Платформа життєстійкості бізнесу» — онлайн- та офлайн- семінари для жінок-підприємиць, власниць сімейного бізнесу та жінок, що потребують розвитку своїх навичок, з питань виходу на міжнародні ринки, життєстійкості бізнесу, а також психологічної підтримки і вдосконалення вмінь першої медичної допомоги. Для учасників семінарів надаватиметься додаткова можливість — групове менторство з питань правового ведення бізнесу.

Також ініціатива включатиме дослідження «Портрет українських жінок-підприємиць», що визначатиме рівень та масштаб впливу зовнішніх факторів (війни та COVID-19), ідентифікацію актуальних потреб та запитів з боку підприємиць. Результати дослідження будуть опубліковані у відкритому доступі на ресурсах ГО «Український центр сприяння інвестиціям та торгівлі». 

«Україна вже понад 10 років активно приєднується до загальносвітової тенденції для більшого залучення жінок в економічне життя та підвищення їхньої соціально-культурної ролі в державі. — розповідає Ірина Титарчук, виконавча директорка Українського центру сприяння інвестиціям та торгівлі. – Зазначений проєкт, спланований ще до війни, зараз був доопрацьований і актуалізований нашою командою під умов воєнного часу в Україні. Опитування серед спільноти жінок-підприємиць показало, що 40% із них продовжують працювати, 30% — закрили бізнес, але планують відновлювати діяльність, 15% — припинили діяльність повністю».

Детальніше про проєкт ви зможете прочитати за посиланням.


Реклама

Популярні матеріали

Яке взуття обирають на зиму модниці: 28 найстильніших варіантів...


Осінній вікенд у Львові: гід найкращими локаціями 


DOROFEEVA, Jerry Heil, Klavdia Petrivna: оголошені номінанти...


Читайте також
Популярні матеріали