У Києві пройде виставка світової фотодокументалістики World Press Photo

На ній представлять 129 фотографій із 24 країн

24 жовтня в Музеї кіно Довженко-Центру (Київ, вулиця Васильківська, 1) відкриється виставка World Press Photo 2024, на якій будуть представлені найкращі зразки фотожурналістики та документальної фотографії за 2023 рік.  Цьогоріч переможцем у категорії «Світлина року» став фотограф Мохаммед Салем з роботою «Палестинська жінка обіймає тіло загиблої племінниці», зробленою в Секторі Гази. А в категорії «Відкритий формат» перемогу здобула серія світлин «Війна це особисте» української фотографки Юлії Кочетової.

У межах виставки, організаторами якої в Україні є Odesa Photo Days Festival, представлять 129 фотографій, які документують війну, протести, міграційні й кліматичні кризи та інші важливі події 2023 року. Фіналістів обирали з понад 61 тисячі робіт, надісланих 3851 учасником зі 130 країн світу. Усі фото — переможці регіональних конкурсів у номінаціях «Довгостроковий проєкт» та «Відкритий формат», а також дві спеціальні відзнаки.

«Ці відібрані роботи є свого роду гобеленом нашого сучасного світу, зосередженим на зображеннях, які, на нашу думку, створені з повагою та чесністю, здатні говорити універсально та відгукуватися далеко за межами їхнього походження. Це можливість віддати належне роботі фотожурналістів і документальних фотографів усього світу — зробленій із мужністю, інтелектом і винахідливістю — та підкреслити важливість історій, які вони розповідають, часто в неймовірних обставинах», підкреслює Фіона Шилдс, керівник відділу фотографії The Guardian та голова глобального журі конкурсу World Press Photo 2024.

Загалом в експозиції будуть представлені роботи кожного з 31 регіонального переможця з 24 країн світу: Аргентини, Австралії, Азербайджану, Бразилії, Канади, Китаю, Демократичної Республіки Конго, Франції, Німеччини, Індії, Індонезії, Ірану, Японії, М`янми, Держави Палестина, Перу, Філіппін, Південно-Африканської Республіки, Іспанії, Тунісу, Туреччини, України, Сполучених Штатів та Венесуели.

Цьогорічними фіналістами європейського регіону стали дві серії з України — проєкт Йоганни Марії Фріц «Гребля Каховської ГЕС: повінь у зоні бойових дій», зроблений під час евакуації цивільних під час повені, а також проєкт «Війна це особисте» української фотографки Юлії Кочетової, у якому переплітаються фотографічні зображення, поезія, відеокліпи та музика, завдяки чому авторка має змогу транслювати досвід війни через власний досвід.


«Для нас є важливим знову показати виставку World Press Photo в Україні, бо це візуальні історії зі всього світу, які нагадують про актуальні проблеми в різних куточках планети. А війна в Україні підкреслює взаємозв`язок між усіма країнами. Особливо цінно бачити роботи з України серед переможців — це ще один вагомий прояв підтримки з боку міжнародної спільноти», — підкреслює Катерина Радченко, кураторка та засновниця міжнародного фестивалю сучасної фотографії Odesa Photo Days, голова європейського журі World Press Photo 2023.

Проведення виставки в Україні відбувається за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Виставка World Press Photo відкриється 24 жовтня о 18:00 в Музеї кіно Довженко-Центру і триватиме до 17 листопада.

Вхід у перший день вільний. Протягом усього періоду проведення виставки: вхідний квиток для дорослого — 100 гривень, пільговий квиток — 50 гривень (школярі, студенти, пенсіонери), благодійний квиток — 1 гривня (для дітей до 10 років, членів FIAF та ICOM, партнерів Довженко-Центру, осіб з інвалідністю 1-2 групи, учасників бойових дій).

Фундація World Press Photo — незалежна організація, яка займається підтримкою фотожурналістів, фотографів-документалістів та сприяє розвитку світової фотожурналістики. Організація має власну академію, проводить майстеркласи та семінари.

Odesa Photo Days — міжнародний фестиваль сучасної фотографії, заснований 2015 року як реакція на війну на сході України та анексію Криму. З 24 лютого 2022 року фестиваль не проводять, натомість команда працює з українськими фотографами та міжнародною спільнотою, аби поширювати інформацію про війну в Україні та допомагати тим, хто постраждав від війни.

Національний центр Олександра Довженка (Довженко-Центр) — найбільший кіноархів України, в якому зберігається понад 7 000 найменувань художніх, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів та тисячі архівних документів з історії українського кіно.


Реклама

Популярні матеріали

Наповнити сенсом: чому парфумерні рефіли — абсолютний must have...


Гід головними трендами взуття сезону осінь-зима 2024/25


Користь йоги для жіночого здоров’я та 6 простих асан на щодень...


Читайте також
Популярні матеріали