Світло, святковий настрій і прем’єри: як минув дебютний оркестровий концерт проєкту «Заради Майбутнього» від благодійного фонду «Відкрита музика міста»

Важливий проєкт, що живе, попри обставини

У рамках нового проєкту «Заради Майбутнього» від БО «Відкрита музика міста» 18 листопада в Одеській філармонії відбувся концерт симфонічної музики, у якому солістами оркестру стали студенти-музиканти. Мета проєкту — створити платформу для реалізації молодих талантів української академічної музики.

Концерт в Одеській філармонії

Через складні обставини, зумовлені воєнним станом, репетиційний період проходив у екстремальних умовах. 

«В Одесі після ракетних обстрілів Росією майже в усьому місті настав блекаут — світла не було два дні. Одну загальну репетицію ми скасували, студенти ж готувалися з диригентом у темряві. Ми готувалися, що концерт відбудеться без електропостачання, тому робили все для адаптації до воєнних умов. На щастя, буквально в останній момент перед стартом події ліхтарі Одеської філармонії засвітилися», — розповідає ініціаторка проєкту Олена Савчук. 

Концерт в Одеській філармонії

Бути солістом симфонічного оркестру — це велика честь для музиканта. Зокрема, це свідчить про майстерність володіння музичним інструментом. Тому підтримати солістів у їхньому дебюті на великій сцені зібралася чимала спільнота Одеської музичної академії. Незважаючи на хвилювання, студенти-солісти продемонстрували блискуче виконання партій.

Під час концерту відбулася прем’єра рок-симфонії для бандури «Ноєві дні» авторства Віталія Самолюка. Композитор приїхав на концерт із Хмельницького, щоб послухати виконання свого твору. 

Концерт в Одеській філармонії

Як виконавці, так і глядачі під час події перебували в позитивному та святковому настрої. Усі дуже схвально відгукувалися про задум проєкту. 

«Сьогоднішній концерт — це лише початок. Незважаючи на обставини, ми будемо продовжувати проєкт. Ми вже плануємо концерти у Вінниці, Хмельницькому та Ужгороді. Деталі — зовсім скоро».   

Проєкт проходить за партнерства онлайн-видання JetSetter.ua.


Реклама

Популярні матеріали

Базовий гардероб 2023: одна сорочка — 5 образів


Елегантно і цікаво: офісний стиль на Тижнях моди


Колонка G: як миритися за допомогою сексу?


Читайте також
Популярні матеріали