«Смак свободи»: співачка Джамала знялась у фільмі про старовинну українську кухню

Нове амплуа

Українська романтична комедія «Смак свободи» перемогла у міжнародній програмі французького фестивалю «Silence Ça Touille — Food and Movie Festival»! Стрічка присвячена Ользі Франко — відомій дослідниці старовинної української кухні, авторці легендарної книжки «Перша українська загально-практична кухня» (1929 рік) та дружині Петра Франка, сина Івана Франка. Ідея фільму — показати кулінарні традиції України. Роль Ольги Франко втілила відома актриса Ірма Вітовська. Ще однією яскравою героїнею фільму стала співачка Джамала, яка виконала одну з головних ролей у стрічці.

«У процесі роботи над сценарієм фільму у нас з Олександрою Вітязієвою (співавторка фільму) виникла ідея додати до сюжету реальних українських героїв та героїнь, які по-справжньому цікавляться та підтримують гастрономічні традиції як частину культури, і з якими така історія могла легко статися у житті. Образ Джамали виник в нашій уяві  моментально, адже ми дуже любимо її творчість та одразу зрозуміли, якою важливою ланкою для історії вона може стати. Не будемо розкривати усіх подробиць, але кращого зіркового камео бути просто не могло. Ну і творчі імпровізації Джамали на майданчику додали нашій кулінарній романтичній комедії ще й чудового музичного настрою», — інтригує Олена Моренцова-Шулик, співавторка та креативна продюсерка фільму.

«Хоч в мене була і невелика роль, але це те українське кіно, за яке я дуже вболіваю. Неймовірний склад акторів і творчої команди. Відчувала щастя 24/7 на знімальному майданчику.  Вже не терпиться, щоб ви його побачили. Там трохи інша я: ще без смутку в очах, бо зйомки проходили до повномасштабного вторгнення — на дату виходу фільму, як і на більшість планів у нашому житті, вплинула війна. Це кіно про нас, про повагу до традицій, про їжу, якою ми так пишаємося. Зараз точно ми можемо сказати, що той самий, наш борщ, знають у всьому світі. Так, все, замовкаю, бо і так багато спойлерів. Чекати не так довго», —  говорить Джамала.

У фільмі «Смак свободи» також знялися Ірина Кудашова, Ірма Вітовська, Костянтин Темляк, Томаш Собчак, Тетяна Малкова, Римма Зюбіна, Віктор Стороженко, Вадим Куценок, Діана Кузьмінова, Світлана Золотько, Павло Лі.

Подивитись «Смак свободи» можна буде з 29 лютого в усіх кінотеатрах країни.


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали