Сила співчуття: благодійні ініціативи на підтримку України

Сильніші разом

З початку повномасштабного вторгнення українці об’єдналися, аби разом подолати ворога. Волонтерські організації посилили інтенсивність своєї роботи, спонукаючи всіх небайдужих долучатися до допомоги тим, хто її потребує. Культурний, технологічний та освітній фронти не відстають, організовуючи заходи з благодійною місією.

Ми також не припиняємо розповідати про тих, хто збирає кошти на українську армію, допомагає постраждалим від війни чи надає моральну підтримку.

Платформа для підтримки дикої природи України

Стартап PlantIn запустив першу в Україні благодійну платформу для підтримки Української природоохоронної групи — громадської організації, яка займається практичною охороною дикої природи України. Інтерактивна карта показує, які природні території перебувають у найбільшій небезпеці, використовуючи для цього фото, зроблені до російського вторгнення та після. Мова йде про Кінбурнську косу, Асканію-Нова, Єланецький степ, парк «Залісся», Чорнобильський ліс, Мезинський та Гетьманський парки, Центр генетичних ресурсів України. Компанія співпрацює з професійними ботаніками, які консультують користувачів із приводу проблем з рослинами.

Усі кошти, зібрані через платформу, будуть передані фонду Української природоохоронної групи та розподілені між локаціями відповідно до їхніх матеріальних потреб. Зокрема, потрібні корми для тварин, паливо, будівельні матеріали, техніка; окремою статтею витрат є розмінування територій. 

 Національна програма #Врятуйкінцівку

З ціллю зупинити інвалідизацію українців, що пов’язана з травмами кінцівок, отриманих внаслідок війни, Міжнародний благодійний фонд «Здоров`я українського народу» за підтримки Інституту травматології та ортопедії НАМН України, Української асоціації ортопедів-травматологів та Кафедри ортопедії та травматології НУОЗ України ім. П.Л. Шупика оголошують про запуск Національної програми #Врятуйкінцівку.

Ціллю програми є забезпечення українських лікарень всім необхідним для проведення 15000 операцій на кінцівках завдяки фандрейзинговій кампанії по збору Першого медичного мільярда. 

Складовими програми є невідкладна допомога постраждалим, створення експертної спільноти, її професійний розвиток та лікування травм кінцівок с наступною реабілітацією. Також на меті програми забезпечення безперервного професійного розвитку медпрацівників задля підвищення якості надання медичних послуг та зменшення кількості лікарських помилок.

Підтримати програму можна за посиланням.

Відбудова сел на Київщині, які постраждали від російської агресії

У листопаді фонди Район #1 та UHF (ГО «Обʼєднаний Гуманітарний Фронт») запустили пілотний проєкт з будівництва приватних каркасних будинків для людей, чиї домівки постраждали від бойових дій та не підлягають відбудові.

Ще на початку літа команда Район #1 почала відновлювати домівки в селах на Київщині. Тоді ж почалась розробка проекту будинку, ціна якого була б такою ж, як і ціна модульного тимчасового житла —15 000-18 000 €, але якість — на порядок вища. Після тривалого пошуку оптимальних рішень, засновники фонду Андрій Тітаренко та Андрій Копиленко зупинилась на одній з головних технологій в США та Канаді: каркасному будівництві з деревини. Разом з архітекторами та інженерами був розроблений типовий проект будинка, який можна побудувати за 1-2 місяці. Саме технологія каркасного будівництва може стати головною у відбудові українського села, тому що саме вона дозволяє масштабуватись лише за рахунок кількості будівельників.

UHF займалися пошуком фінансування будівництва перших трьох будинків та залучили найбільшу європейську крипто біржу WhiteBIT. Спеціально під цей проєкт було розроблено колекцію NFT «Proof of Humanity», які слугують доказом людяності його власників — всі виручені кошти пішли на будівництво нових осель. 8 листопада розпочалось зведення будинків в трьох селах Київської області: Жерева, Тетерівське та Михайлівка-Рубежівка.

Також до проекту долучився партнер фонду Район #1 — StanleyBlack&Decker. Компанія надала безкоштовно професійні інструменти DeWalt, які дозволяють працювати в умовах постійного відключення світла.

Збір на генератори

Спільний збір MEGOGO та UNITED24 покликаний врятувати Україну від темряви. З нагоди свого 11-річчя медіасервіс збирає кошти на електрогенератори, що дозволять безперебійно працювати медичним закладам,та розіграє передплати серед учасників збору.

З 22 листопада по 5 грудня кожен, хто пожертвує щонайменше 11 гривень, не тільки долучиться до підтримки українських медиків, які рятують життя навіть за відсутності електропостачання у лікарнях, а й отримає шанс стати власником однієї з 1000 передплат «Максимальна» на місяць. Крім цього, ще 11 річних передплат отримають благодійники, що пожертвують максимальну суму. 

Долучитись до збору можна прямим внеском на Банку UNITED 24

Щоб взяти участь у розіграші передплат, потрібно у коментарі до переказу вказати свій контакт для зв’язку. Вже 6 грудня MEGOGO оголосить переможців, а зібрані кошти будуть передані на закупівлю електрогенераторів.

Благодійна ініціатива для реабілітації дітей з гарячих точок України

Команда українського бренду JUL долучилася до проєкту Gen.Ukrainian — громадської організації однодумців та меценатів, які об’єдналися, щоб допомогти дітям України, для роботи над благодійною ініціативою. Разом вони створили шопер, усі кошти від продажу якого буде направлено на надання індивідуальної психотерапевтичної допомоги та лікування дитячих психологічних травм, спричинених війною, у Gen.Camp (оздоровчо-освітній табір для психологічної реабілітації дітей з гарячих точок України). Щоб ще більше діток змогли отримати кваліфіковану допомогу, знову радіти життю, мріяти, не боятися темряви та вірити у краще.

Долучитися до ініціативи та придбати благодійний шопер можна за посиланням.

Допомога тваринам

Ветеринари Леонід та Валентина Стоянови з Одеси допомагають лікувати тварин, зокрема тих, які постраждали від російського вторгнення. Пара заснувала першу в Україні ветеринарну клініку, яка спеціалізується на лікуванні різних тварин, — «Центр лікування диких та екзотичних тварин». Також вони відкрили свій благодійний фонд Vet Crew Foundation, так само перший у своєму роді в нашій країні, який є некомерційним природоохоронним проєктом, що здійснює порятунок, лікування та реабілітацію тварин. 

З початку повномасштабного вторгнення фонд Стоянових також став надавати допомогу покинутим тваринам, яких знаходили на смітниках, у закритих квартирах, зруйнованих зоопарках та притулках, здійснювати евакуацію тварин з гарячих точок, працювати з військовими, забирати поранених тварин з лінії фронту та забезпечувати їм необхідний догляд. Так, на тлі цієї роботи пара завела блог, пов’язаний із тваринами, який допомагає залучити якомога більше небайдужих людей до підтримки тварин.

Допомога дітям, які стали сиротами через війну

З 1 листопада 2022 року відкрита передплата на книгу «Незламні» — про героїчну роль українських жінок у повномасштабній війні. Частина коштів від продажу кожної книги буде перерахована на проєкт «Наші діти», заснований благодійним фондом «Я — майбутнє України» для допомоги дітям, які стали сиротами та втратили всі засоби до існування через повномасштабне вторгнення. 

Книга «Незламні» — це 30 історій жінок, які під страшним тиском повномасштабної війни стали ще сильнішими і заряджають своєю енергією інших. Серед героїнь книги — Ольга Руднєва, Лейла Туваклієва, Вікторія Тігіпко, Анастасія Тиха, Ольга Кудіненко, Інна Попершнюк. Кожна з них поділилася тим, як під час повномасштабного вторгнення адаптувала свою діяльність задля наближення нашої Перемоги. 

Передплата на книгу доступна за посиланням

Допомога у відбудові Київського державного фахового хореографічного коледжу

Українська балерина Катерина Кухар заснувала благодійний фонд, мета якого — відбудувати Київський державний фаховий хореографічний коледж. У фонді впевнені, що це допоможе продовжити життя українському балету та дати дітям з України можливість займатися хореографією, попри війну.

Збір задля відновлення найстарішого балетного храму країни за посиланням.

Сервіс для взаємодії підприємців, об’єднаних викликами воєнного часу

Благодійний фонд «СпівДія» разом зі Startup Ukraine запускають сервіс для взаємодії підприємців, об’єднаних викликами воєнного часу.

Сайт та чат-бот посприяють у розвитку культури взаємодопомоги між українськими бізнесами, аби разом подолати виклики війни. Завдяки сервісу можна буде налагодити партнерство, знайти підрядника, а також допомогти іншим підприємствам вийти з воєнної кризи.

На сайті можна знайти інформацію про українські бізнеси, що пропонують свою допомогу іншим підприємствам або потребують підтримки для власної справи. Щоб залишити таке оголошення про свій бізнес, потрібно зареєструватися через Telegram-бот «Підприємці»

Проєкт для українських творців Democracy Frontline

Українські молоді й досвідчені митці мають змогу отримати від 50 до 500 євро за промоцію основ демократії у своїх творах.

З 9 листопада до 7 грудня митці України можуть подати заявку на виграш мікрогранту в розмірі від 50 до 500 євро. Проєкт для творців під назвою Democracy Frontline за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини ініціювала німецька громадська організація Media Frontline у партнерстві з ГО «Тинк Тенк Юкрейн» (організатори відомого щорічного кінофестивалю Kharkiv Meet Docs).

До участі запрошують творців, що працюють у таких напрямах: поети й письменники (Poetic Frontline), художники та дизайнери (Visual Art Frontline), стендап-коміки (Stand Up Frontline), хіп-хоп-виконавці (Hip-Hop Frontline), сценаристи (Film Frontline), журналісти (Mass Media Frontline).

Долучитися до конкурсу можна до 9 грудня. Для цього необхідно заповнити форму, завантажити згідно з визначеними правилами своє творіння, додати дві світлини і власну творчу характеристику (короткий мотиваційний текст до 300 символів).

Українські ювеліри зібрали понад 2 мільйони гривень для реабілітаційного центру Superhumans

10 листопада у всесвітньовідомому аукціонному домі Sotheby’s відбулися онлайн-торги, під час яких десять ювелірних прикрас були виставлені з метою збору коштів для українського реабілітаційного центру Superhumans.center. Загальна сума зборів склала 53 424 швейцарські франки.

Благодійний аукціон був організований кураторами проєкту за підтримки українських ювелірів Strong & Precious Ольгою Олексенко і Наталією Кіетіене та за особистою участю директора ювелірного департаменту Sotheby’s Geneva Марі-Сесіль Сізамоло. 

Українські ювелірні бренди, виставлені на аукціоні: Rockah.brand, Nomis, Inesa Kovalova, Drutis Jewellery, Oberig, Stanislav Drokin.

Українські зірки об’єдналися, щоб підтримати військового Олександра Чайку, який зараз проходить програму протезування 

Український військовий та дитячий хореограф Олександр Чайка отримав надважке поранення на передовій — мінно-вибухову травму з вогнепальним переломом правої стегнової кістки. Ногу військового не вдалося врятувати: через те що почалася гангрена, довелося повністю ампутувати кінцівку. До повномасштабного вторгнення Олександр навчав дітей акробатики та хореографії. Наразі Олександр проходить реабілітацію у США від фонду Future for Ukraine.

Українські зірки теж не залишилися осторонь та підтримали свого співвітчизника. 

1 листопада Олександр зустрівся зі своїм знаменитим колегою — хореографом Владом Ямою. Влад завітав до клініки MCOP та на власні очі побачив перші кроки Сашка після того, як він отримав протез. А вже 2 листопада у Вашингтоні відбувся благодійний концерт українського гурту KALUSH. Свою легендарну пісню «Stefania» KALUSH виконав разом із Сашком, якого запросили на сцену. Соліст гурту Олег Псюк подарував Олександрові свою фірмову рожеву панаму з автографом, яку військовий передав на благодійний розіграш, щоб зібрати кошти на програму протезування для українських військових.

Наступні три пацієнти вже чекають своєї черги на протезування. Долучайтеся до місії БО «БФ «Майбутнє для України» та підтримайте кейс «Протезування для військових» на сайті

Волонтери зможуть безплатно навчатися в українському освітньому IT-центрі

Через війну та постійну залученість до допомоги армії та країні життя більшості волонтерів повністю змінилося. Велика кількість волонтерів втратила роботу або власний бізнес. Тому у волонтерській спільноті гостро постала проблема пошуку та вибору нової професії для самореалізації в майбутньому мирному житті.

Розуміючи цю проблему та висловлюючи подяку всьому волонтерському руху України, команда освітнього центру DAN.IT Education, що є учасником проєкту IT Generation Міністерства цифрової трансформації, оголосила про запуск грантової програми, в рамках якої надається 100 стипендій на здобуття потрібних в Україні та світі IT-спеціальностей із програмування, вебдизайну, дата-аналітики, маркетингу, тестування та ІТ-рекрутменту. 

Навчання буде проходити за шістьма напрямками у термін від 3 до 8 місяців. Студентами можуть стати волонтери від 18 років.

Подати заявку на безплатне навчання можна на сайті освітнього центру. Серед претендентів буде проведений конкурс. Збір анкет проходитиме до 30 листопада включно, а початок курсів запланований на грудень 2022 — січень 2023 року.


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали