«Перемога у війні буде кривава та в бою, але її кінцівка — у дипломатії». Тези зі спільного інтерв’ю подружжя Зеленських

З нагоди третьої річниці інавгурації Президента України

Володимир Зеленський очолює Україну вже три роки. Глава держави та Перша леді Олена Зеленська дали спільне інтерв’ю українським журналістам в ефірі телемарафону.

Основні тези Володимира Зеленського: 

«Ми точно не імперія, і мені це дуже подобається. Найголовніше — місце нашої держави. Найголовніший курс — місце України серед рівних. Попри війну, послідовність я бачу, і ми йдемо цим шляхом. Я впевнений, що буде перемога. Тут немає альтернатив. Навіть щодо ЄС ми використовуємо різні курси, а з Росією і війною один курс і один шлях».

«Війна складна, і перемога буде дуже складна, вона буде і кривава, вона точно буде в бою, але кінцівка точно буде в дипломатії, я впевнений в цьому, тому що є деякі речі, які окрім як за столом перемовин ми не зможемо завершити. Тому що ми хочемо повернути все, а Росія хоче все не віддати, іншими словами – нічого не віддати»

Володимир Зеленський вважатиме перемогою повернення російських військ на позиції до 23 лютого. За його словами, це буде перший етап для завершення війни.

«Всі наші військові теж хочуть жити. Просто в них така робота. Для мене було б дуже важливо, щоби ми розуміли цінність кожного кроку: і вперед, і назад. Тому вийти на цю лінію розмежування, тимчасову лінію, це буде перемога».

Після цього можлива друга частина завершення війни — це повернення всіх земель України

«Другу частину я хотів би обговорити за столом переговорів. І щоб результатом цієї розмови була справедливість для нас».

Про договір з міжнародними партнерами щодо гарантій безпеки:

«Ми його [проєкт договору про гарантії безпеки] уже розробили. Дещо комусь подобається, дещо не подобається. Ми як українці багато хочемо, а вони як європейці забагато скептичні. Але десь посередині ми знайдемо відповідь. Бо нам важливо, щоб цей документ ратифікували парламенти усіх країн-гарантів».

Володимир Зеленський про захисників Маріуполя: 

«Абсолютно героїчні люди. Хочу наголосити, що там 400 прикордонників, велика кількість нацгвардійців, десантників, навіть представників СБУ, медики, звичайні люди. Там безліч героїчних людей. Вони захищали Маріуполь».

Президент додав, що далі все залежить від того, що на себе брали ООН, Червоний Хрест, Росія.

«Чекаємо на той чи інший формат обміну. Забиратимемо їх додому».

Про перемовини щодо виведення українських бійців:

«Структура складна. Домовлялися про те, що розблокуванням будуть займатися посередники, західні партнери. Я домовлявся з Туреччиною, Швейцарією, з Ізраїлем. Спочатку з Францією через стосунки лідерів з Російською Федерацією. Коли ми бачили, що військовим шляхом розблокувати неможливо».

Олена Зеленська про зміни нормативів щодо різниці в оплаті праці жінок і чоловіків:

«І ми нарешті після перемоги згадаємо про героїчність наших жінок і вже не дамо не змінити нормативи щодо різниці в оплаті праці, а вона подекуди є — 20%. І тому я впевнена, що після перемоги ми повернемось до цих питань, і вже це буде не просто якась риторична тема для дискусії, а це вже буде необхідність, тому що ми маємо показати, що ми всі разом здобули цю перемогу».


Реклама

Популярные материалы

Портрет нації: прикраси, які носили українки


Де шукати приємні емоції під час війни


Доторкнутися до історії: як вишивка стала душею українського...


Читайте також
Популярні матеріали