Що робити, якщо під час війни ви втратили житло чи транспорт

Розповідає депутатка Київської міської ради Ксенія Семенова

Через вторгнення російських військ на територію України чимало українців втратили домівки та транспорт. Про алгоритм дій для тих, чиє майно було пошкоджене або знищене, розповіла депутатка Ксенія Семенова на своїй сторінці у Фейсбук. 

Що робити, якщо під час війни втратили житло чи транспорт

Instagram: @alexlourie.photo

По-перше, обов’язково зберігайте документи, що підтверджують право власності на майно, технічний паспорт і актуальний витяг щодо перебування майна у власності з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (реєстр наразі працює нестабільно, тому спробуйте на порталі «Дія»). За можливості — зробіть копії та зберігайте їх на цифровому носії.

Що робити, якщо під час війни втратили житло

Instagram: @lynseyaddario

По-друге, фіксуйте руйнування.

  • У разі пожежі чи аварійного стану — викликайте працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій для усунення наслідків та складення відповідного акту. Обов’язково отримайте його копію.
  • Зверніться до райдержадміністрації з заявою щодо складання акту обстеження житла або ж спробуйте скласти акт руйнування самостійно з сусідами — якщо вони стали свідками руйнування, зафіксуйте їхні письмові пояснення.
  • Самостійно зробіть фото- та відеофіксацію руйнування, за наявності — зберіть статті, фото і відео зі ЗМІ.
  • Зберіть квитанції на побутову техніку й інше рухоме майно, які були в будинку. За можливості — зберіть фото до та після руйнування.
  • Зверніться з заявою про злочин до правоохоронних органів із наданням вищеперелічених доказів руйнування майна та обов’язково отримайте витяг із Єдиного реєстру досудових розслідувань.
  • Зібрані матеріали завантажте на сайт за посиланням — ресурс збирає докази злочинів Росії для подальшого відшкодування.

Що робити, якщо через війну втратили житло

Instagram: @emilio_morenatti

Отримання страхових виплат

Настання страхового випадку на території, на якій діє воєнний стан, теоретично не є підставою для відмови у страховій виплаті. Однак воєнні дії (обстріли, бомбардування тощо) — це стандартний виняток у договорах страхування майна. Про всяк випадок уважно перечитайте договір, раптом у вас його не зазначено.

Нагадаємо, що Центр протидії дезінформації при РНБО створив пам’ятку, як діяти в разі штурму вашого міста.

Текст: Аліса Єрмоленко


Реклама

Популярні матеріали

Образ дня: Мадонна показує, як носити трендову шубу від...


Святковий wishlist популярних українських візажисток


Пампухи до Різдва: готуємо традиційну українську страву


Читайте також
Популярні матеріали