Найнебезпечніша ідеологія: про суть фашизму та його наслідки

Який основний принцип фашизму та до чого він призводить

«Фашизм = погано». Для більшості людей така формула — беззаперечний факт, очевидна істина, яка не потребує додаткових розмислів. І справді, фашизм є уособленням усього найгіршого, до чого людство взагалі могло дійти в процесі свого розвитку. 

Ми усвідомили його негативну природу трошки різними шляхами, які можна доволі просто узагальнити: болючий досвід минулого. Чиїсь предки піддалися спокусі простих рішень складних проблем тогодення, а чиїсь були змушені боронити свої домівки, рідних та Батьківщину від одурманених завойовників.

Жахливий масштаб фізичних та ментальних руйнувань став обличчям фашизму на століття вперед, а очевидність його жахливого нутра швидко переросла в табу. Проте саме в наших спробах забути фашизм, викреслити саму можливість препарувати його огидне тіло ми прирекли майбутні покоління на його повернення.

Якою ж є суть фашизму в уже встановлених та ще чинних режимах сьогодення, читайте в матеріалі.

Концепт фашизму не має структурованої ідейної основи, а є лише набором правих кліше, котрі розраховані на широку аудиторію в лозунгах та мале коло обраних у повноцінних планах дій. Ультрамілітаризм, зневага до «не своїх», абсолютна впевненість у винятковості власної нації/раси/цивілізації та самоприсудження особливих прав на реальність є наслідком більш серцевинних мотивів.

Основний принцип фашизму, який і задає умовний настрій усім похідним, — крайній паразитизм.  І «паразит» — це не просто трутень та нероба, а небезпечний для жертви організм, що живе лише поглинанням та розширенням. У паразитів відсутнє довгострокове мислення, вони без розмислів пилять гілку, на якій сидять, адже смерть жертви означатиме і їхню загибель.

Така бездумність має свою першопричину — різкий та глибокий голод. Фашистські країни минулого, як, наприклад, Італія під час диктатури Муссоліні, — це щонайперше країни-аутсайдери, чиї еліти в результаті поділу світу між «великими дядьками» тогодення не змогли урвати своє місце під сонцем. Неможливість брати все з половини планети, яка була в руках у сталих колоніальних імперій минулого, допомогла паразитам знайти нове джерело харчування — власний народ.

Перша жертва фашиста-паразита — країна, владу в якій він захоплює. Страждання «вищої раси» чи представників обраної нації не варто порівнювати зі всіма жахами «не своїх» у системі, але ігнорувати їхній рабський стан — це повторювати фашистську пропаганду. Фашист-паразит ділить народ на групи, проте справжню перевагу відчуває тільки верхівка суспільства. Невдачі держави транслюються на проблеми «обраного» народу. «Вища раса» під гаслами звільнення від «не своїх» і умовних агентів Держдепу стає справжнім рабом, який в обмін на мінімум засобів для існування цілком віддає себе фашистському диктату.

Участь «не своїх» у системі — це в найкращому разі експлуатація у формі неприхованого рабства, а в гіршому — смерть.

Сповна наситившись усередині своєї країни, фашизм із часом відчуває, що йому тісно, його погляд уже голодно оцінює сусідів. Деякий час його розширення може відбуватися у формі домовленостей з іншими впливовими державами — спільні інтереси в політиці та бізнесі в такому разі стають вагомими причинами для угоди з дияволом.

Але паразит не здатен зупинитися, його апетит росте разом з підконтрольними йому територіями, а тому із часом його прагнення стикаються з інтересами великих гравців. За таких умов повноцінна кривава війна неминуча, а доля фашиста прорахована не на його користь уже зі старту.

Фашист не здатен до повноцінного творення, він, умовно кажучи, не за цим прийшов, а тому рано чи пізно наявні ресурси вичерпають себе, а на завоювання нових уже не вистачить сил. Проте його бездумна природа не дасть йому скласти зброю за перших явних ознак поразки, він буде битися за своє неповноцінне існування до кінця.

Фінал лишається незмінним — фашизм знову підтвердить свій статус найнебезпечнішої ідеології-невдахи. Проте його подальша доля та саме право на існування вже цілком залежать від нас. 

 Автор: Нестор Зграба

Реклама

Популярні матеріали

Які босоніжки нам потрібні цієї весни


«Діамант — найгарніша і найбажаніша інвестиція»: засновниця Diva...


Сучасний погляд на українські традиції: чому варто відвідати...


Читайте також
Популярні матеріали