Навчання онлайн чи офлайн? Думка телеведучого та батька двох дітей Олександра Педана

Виклики війни

На початку повномасштабної війни нам здавалося неможливим учитися чи працювати. Але українці вже десять місяців доводять усьому світу, що немає нічого неможливого. З перервами на повітряні тривоги та блекаути ми повернулися в офіси, а наші діти — у школи та університети. 

Олександр Педан

Однак постає питання: яку форму навчання обрати? Свою думку про онлайн- і офлайн-освіту висловив Олександр Педан у власній колонці ексклюзивно для ELLE.UA. 

Навчання необхідне навіть в умовах війни

Навчання дає нашим дітям більше, ніж знання. Це також спілкування з однолітками, рутина та стабільність, яких так не вистачає в умовах війни. Нам лише здається, що діти не слідкують за новинами. Насправді ж вони все читають і переймаються не менше за нас. А біологія, математика чи література може їх відволікти, спрямувати увагу на ЗНО чи сесію, які так чи інакше доведеться здавати. Тому в цьому питанні я категоричний: навчання необхідне!

Олександр Педан

Інша справа, як навчатися: онлайн чи офлайн. Тут батьки повинні враховувати умови навчального закладу. Але якщо є укриття, то потрібно розуміти, що під час повітряної тривоги педагоги обов’язково скерують туди дітей. А чи спуститься дитина самостійно, навчаючись удома онлайн?

Донька навчається офлайн, для неї так ефективніше й безпечніше

Ми з дружиною підтримали рішення доньки залишитися в Україні та вступити у Львові. Вона студентка Українського католицького університету. Більшість пар у них проходять в офлайні. Для Лери так ефективніше. Вона не лише опановує свою спеціальність (соціологію), а й комунікує з одногрупниками, викладачами, вчиться взаємодіяти у соціумі. Тим паче що Лера мешкає у колегіумі — це гуртожиток Українського католицького університету.

Олександр Педан з донькою

Під час повітряних тривог усі студенти обов’язково спускаються в укриття. Так, приміщення УКУ — це сучасна будівля, підвальні приміщення там закладалися як сховища, але з лекторіями, кабінетами. Тож навіть під час тривог у них немає потреби переривати навчальний процес.

Більшість навчальних закладів готові до викликів війни

УКУ — не єдиний виш із добре обладнаним укриттям. Кілька тижнів тому я повернувся зі зйомок освітнього тревелу «УніверCheck 2. Професії». Це проєкт, у якому ми розповідаємо про вищі навчальні заклади України, інспектуємо гуртожитки вишів, знайомимо з містами, у яких вони розташовані, відкриваємо кар’єрні перспективи. Це вже другий сезон, і цього разу ми вирішили дослідити також стан укриттів. І за моїми спостереженнями, більшість навчальних закладів готові до викликів війни.

Олександр Педан з донькою

Наприклад, у Вінниці у приміщенні, куди перемістився Донецький національний університет, облаштували навіть спортзал і їдальню в укритті. Така ж ситуація і в Кам’янці-Подільському, куди переїхав Харківський національний університет внутрішніх справ. Там навчання відбувається офлайн, тому в укритті розмістили туалети та душові на випадок довгої тривоги.

Непогана ситуація і з укриттями інших університетів. Можливо, вони не настільки осучаснені, але облаштовані згідно з нормами ДСНС. І студенти вже пристосувалися до пар в укритті. Поїздивши Україною, я побачив, що часто у сховищах ставлять проєктор, аби не гаяти час і продовжувати навчальний процес.

Олександр Педан з донькою

Безумовно, важка ситуація з енергосистемою також ускладнює навчання — і не лише в офлайні, а й в онлайні. Бо вчитися без світла, тепла непросто будь-де. Але я переконаний, що всією країною ми переживемо й цей етап війни. І нове покоління виросте зовсім іншим — набагато освіченішим, патріотичнішим, стійкішим.


Реклама

Популярні матеріали

Пампухи до Різдва: готуємо традиційну українську страву


Новорічний френч: трендовий святковий манікюр


Це база: чорні пуховики, які ніколи не вийдуть з моди


Читайте також
Популярні матеріали