На освітньому фронті: як український Telegram-канал goodjob допомагає українцям, які втратили роботу через війну

Проєкт трьох українок

Пів року тому життя кожного українця розділилося на «до» та «під час». Усі ми адаптуємося в умовах війни та намагаємося продовжувати наше життя в тилу, аби допомагати бійцям на фронті. Саме за цю місію взялися троє дівчат, розкиданих по цілому світу, яких поєднує спільна любов до України та прагнення допомогти тим, хто втратив роботу.

Три українки — Дана з Японії, Софі з Америки та Настя з Ірландії — обʼєднали свої сили та створили Telegram-канал goodjob. Спочатку основним напрямком діяльності goodjob була допомога українцям у підборі вакансій та пошуку роботи. Проте разом з розвитком платформи компанія усвідомила, що існує потреба в освітніх ресурсах. Засновниці проєкту фокусуються на багатьох аспектах: наприклад, як скласти резюме або освоїти нові навички з нуля. 

За перший місяць роботи команда виросла до платформи, що налічує понад 60 000 підписників. На каналі дівчата безкоштовно надають ресурси, консультації та менторські програми. Проєкт є нон-профітом, команда працює на волонтерських засадах. Із запуском менторської програми багато українців отримали нові карʼєрні можливості та вже знайшли роботу в провідних компаніях світу, як-от JPMorgan Chase та Petcube. Сьогодні ми поспілкувалися з трьома учасницями програми та запитали у них, як goodjob змінив їхню карʼєрну стежину.

Ромі, колишня HR-рекрутерка

Як війна змінила твій карʼєрний шлях?

Я приїхала в Польщу 25 лютого і десь через два тижні почала шукати роботу, тому що не знала взагалі, як буде розвиватися ситуація в Україні. На той момент я не мала роботи, бо наш відділ скоротили в кінці січня. У тій компанії я працювала з кінця листопада, тобто фактично через три місяці на новій роботі мене звільнили — не найкраща ситуація для мого CV.

До цієї компанії я працювала парт-тайм асистенткою лайф-коуча, а до того навчалася в університеті. Тому в моєму CV не було нічого суперпривабливого. Хіба що те, що я навчалася у Франції один рік та можу підтвердити рівень знання англійської мови результатом IELTS, який складала ще в 11-му класі.

Я подалася десь на 30 різних вакансій та почала проходити інтервʼю в різних компаніях. Мені сумарно зробили три офери, але я обрала JPMorgan Chase.

Як goodjob допоміг тобі у пошуку роботи та нових перспектив?

До нової роботи я протягом трьох місяців працювала рекрутером-сорсером в IT-стартапі. Коли приїхала в Польщу, то подумала, що якщо вже шукатиму роботу, то в тій же сфері, тому що маю хоч мінімальний досвід.

Через те що я була біженкою без знання польської мови з проблемами у пошуку житла, то дуже хвилювалася, чи вийде в мене взагалі знайти будь-яку роботу. Я розуміла, що всі ці фактори не роблять мене найкращою кандидаткою, але все одно спробувала.

Я, до речі, навіть не пам’ятаю, як знайшла goodjob. Але пам’ятаю, що одразу приєдналася із самого початку, коли Дана провела вебінар на тему складання CV. Тому резюме мені довелося переробляти та адаптувати під вакансію, на яку я подавалася, — це ще один лайфхак, якого мене навчив goodjob. Також пост про те, як спілкуватися з рекрутерами в LinkedIn, для мене виявився суперкорисним, адже великого досвіду я не мала, проте треба було навчитися себе «продавати».

Здається, що «продати» себе вийшло — в JPMorgan я працюю рекрутеркою. Мені тут дуже комфортно, і я відчуваю колосальну підтримку від своєї менеджерки, яка допомагає мені не лише професійно, але й просто по-людськи. До нашої команди, до речі, нещодавно приєдналася ще одна українка! Таким чином, моя компанія вже найняла близько 50 осіб з України за спеціальною програмою до нашого варшавського офісу.

Які у тебе плани на майбутнє?

Мені дуже складно зараз сказати. Буду відверта — я ніколи не мріяла жити у Польщі. Я також думаю над тим, чи хочу займатися рекрутингом надалі. У цю сферу я пішла швидше через обставини, ніж через свідоме бажання.

Проте мені дуже подобається моя робота і спілкування з людьми. Усе виявилося набагато краще, ніж я собі могла уявити. Коли займалася сорсингом, то цілими днями сиділа у ноуті, а зараз я щоденно спілкуюся з величезною кількістю людей. Мені дуже подобається те, що я роблю, але, мабуть, у далекій перспективі я не бачу себе в цій сфері.

Вероніка, маркетологиня

Розкажи, будь ласка, про себе та про те, як goodjoob допоміг тобі у пошуку роботи?

Я маркетологиня, підприємниця та блогерка. Наразі працюю фул-тайм у Petcube на посаді E-Commerce Marketing Manager, розвиваю свій матча-бренд Matchaer та веду блог в Instagram, TikTok та Youtube.

У Petcube я займаюся маркетингом сайту. Моє головне завдання — робити так, щоб сайт генерував якомога більше продажів. Але Petcube — це стартап, тому всі займаються багатьма речами. Наприклад, окрім сайту я також відповідальна за маркетинг іншого бізнес-юніту — ветеринарних сервісів. У рамках цього я багато працюю з американськими інфлюенсерами та кріейторами, навіть вела вебінар. Роботу в Petcube я знайшла через goodjob. Це був квітень, тільки звільнили Київську область, і взагалі не було розуміння, як далі та в якій країні складеться моє життя. Та про роботу в компанії я думала вже давно, бо мені це дуже цікаво: стартап — це як ракета, коли ти долучаєшся до нього, починаєш летіти з колосальною швидкістю. Дуже багато цікавих завдань, які челенджать тебе як спеціаліста, допомагають рости. І робота в команді — це теж дуже класно.

Ти працюєш із міжнародними клієнтами, блогерами та інфлюенсерами. Як вони ставляться до подій в Україні та чи говорять про них з тобою взагалі?

Про війну говорять дуже багато. Хоч зараз, на жаль, уже менше. Але ми продовжуємо впроваджувати ініціативи для того, щоб про це не забували. У нас на сайті постійно є банер, який розповідає про те, що наша компанія підтримує Україну. І Petcube регулярно робить великі донати на допомогу ЗСУ: купують автівки, дрони. Кожен причетний до цього.

Окрім сприяння у розвитку кар’єри чим ще допоміг тобі goodjob? Чи подобається тобі ресурс?

Окрім самої вакансії я брала CV з goodjob за основу, а також структуру cover letter та поради, як відповідати/поводитися після тестового завдання та співбесіди. Це дуже прикладний матеріал.

У goodjob завжди дуже корисні добірки: курси, статті, подкасти. Мені особливо цікава інформація про стипендії та навчання за кордоном, бо роздумую над MBA. Також постійно зберігаю собі інфу про мовні курси — я вивчаю багато іноземних мов, тож для мене це повсякчас актуально.

Діана, колишня операційна директорка

Ким ти працювала до війни?

До війни я жила у Києві, й у мене був досить успішний початок кар’єри — я працювала операційним директором студії онлайн-освіти. По суті, все моє професійне життя було пов’язане з освітою, навчальними проєктами та курсами. Моя компанія працювала з українськими партнерами та замовниками, тому з початком війни більшість проєктів були призупинені. Тоді ніхто не знав, як розвиватимуться події, але було ясно, що декілька проєктів на фрилансі/парт-таймі мені не завадять.

Спочатку я розмірковувала над дистанційною роботою парт-тайм проєктною менеджеркою, але знайти вакансію у сфері освіти досить непросто, адже мій досвід для освітніх компаній був або занадто загальним, або занадто профільним. Тому потрібно було розширити параметри пошуку.

Одного дня в goodjob я побачила вакансію з open-call в Європі. Там, здається, була добірка з п’яти компаній, які спростили свої процеси для українців. Я подалася на три з п’яти вакансій, і всі три компанії мені відповіли! Через декілька тижнів дві з компаній, у які я подалася, зробили мені офер.

Як тобі допомогла платформа goodjob?

Я познайомилася з неймовірною менторкою Катериною, яка мене підготувала до специфіки інтерв’ю на європейському ринку. Вона, як і я, українка, що живе в Парижі, тому вона змогла мене дуже добре підготувати до того, чого очікувати від процесу працевлаштування у Франції. Через деякий час я отримала декілька оферів.

Також я знайшла ментора, який працює в одній із провідних міжнародних компаній та допомагає мені визначитися з подальшим напрямком дій.

Які у тебе плани на майбутнє?

Робота мені подобається, але вона досить сильно відрізняється від того, що я робила на колишній посаді. І я маю на увазі не лише обсяг та вид роботи, але й також значущість того, що я роблю.

Наразі я працюю з європейськими фінтех-компаніями й не дуже відчуваю, як саме моя робота змінює на краще цей світ. В Україні я працювала з такими проєктами, як Coca-Cola та «Дія», тому розуміла, що завдяки своїй праці допомагаю багатьом. Я дуже сумую за цим відчуттям, тому що я, як і всі українці зараз, хочу своїми діями підтримувати державу.

Тому на запитання, чи планую я повертатися в Україну, відповідаю: звісно. Я ще думаю над своїми подальшими діями, але загалом дуже б хотіла продовжити працювати у сфері освіти та застосувати досвід, який я отримала у Франції та Україні.

Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали