На Google Arts & Culture з’явився спеціальний розділ про Україну

Автентична українська культура 

У листопаді Google разом з Міністерством культури та інформаційної політики України за підтримки першої леді Олени Зеленської презентували онлайн-простір української культури на платформі Google Arts & Culture — «Україна поруч» (Ukraine is Here).

Україна поруч

На сторінці українська культура репрезентована чотирма розділами: «Культура», «Архітектура», «Мистецтво» та «Природа».

Україна поруч

Відтепер люди з різних країн зможуть дослідити автентичні й інтерактивні історії про українську культуру, відвідати віртуальні екскурсії та познайомитися з найзнаковішими роботами українських художників у 6 віртуальних виставкових просторах. 

Україна поруч

За допомогою технології доповненої реальності в додатку Google Arts & Culture можна переглянути понад 40 неймовірних 3D-моделей, серед яких Софійський собор, замок «Паланок» і Національна опера України. На платформі також доступні деякі об’єкти, фізичні аналоги яких було пошкоджено чи знищено внаслідок російських обстрілів, як-от дзвіниця Успенського собору в Харкові.

Україна поруч

Українські сезонні народні обряди та святкові традиції, українська традиційна кухня, створення писанок, народні пісні, ремесла, захопливі краєвиди, біосферні заповідники та багато іншого — «Україна поруч» у будь-якій точці світу!

Україна поруч

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко зазначив, що завдяки культурі створюються сильні наративи, які є ефективним інструментом комунікації на культурному та інформаційному  фронтах.

«Тепер в Google можна шукати культуру України. Презентуємо проєкт у буремні часи. Коли до нашої сміливої, потужної, модерної держави прикута особлива  увага. Ukraine is Here — надзвичайно сильний проєкт, який є результатом плідної співпраці, справжньої синергії команд: Google Arts & Culture, нашого міністерства, державних агентств, багатьох музеїв, заповідників та окремих експертів-фахівців. Нові можливості розповісти про українську культуру масштабно, цікаво й сучасною цифровою мовою, як це зроблено на платформі Google Arts & Culture, — це ще одна наша спільна перемога», — підкреслив Олександр Ткаченко.

Україна поруч

«За місяці війни в нас понад 500 пошкоджених чи зруйнованих музеїв, історичних будівель, храмів. Усе це створювалося поколіннями українців для нових поколінь. Отже, одразу стало зрозуміло — нам треба рятувати від навали не тільки наших людей, а й нашу культуру, мистецтво. Наша культура — не тільки наша. Це спадок всього цивілізованого світу. Коли культурні цінності втрачає одна країна — їх втрачає весь світ. Тож давайте зберігати, примножувати, дивитися, захоплюватися — гуглити українську культуру — і так збагачувати світ», — закликала перша леді України Олена Зеленська.

Своєю чергою заступниця міністра культури та інформаційної політики Анастасія Бондар розповіла, що співпраця з «Google Україна» розпочалася ще у 2017 році в рамках проєкту «Автентична Україна». За її словами, понад 5 років спільних напрацювань стали основою для створення окремого розділу, присвяченого Україні, на Google Arts & Culture. 

Україна поруч

«Сьогодні як ніколи хочеться, щоб Україна була поруч, де б ми не знаходилися, і завдяки цьому розділу на Google Arts & Culture ми прагнемо створити незабутній, унікальний цифровий досвід, який об’єднує митців та партнерів, з метою збереження та промоції української культури, мистецтва, архітектури та природи», — зазначила Анастасія Бондар.

Директор Google Arts & Culture Аміт Суд подякував усім, хто долучився до створення українського онлайн-простору, і наголосив, що «Україна поруч» — це лише початок українського проєкту на міжнародній платформі.

Україна поруч

«Ми пишаємося сьогоднішнім запуском. Нам дуже пощастило працювати з Міністерством культури та інформаційної політики України та іншими нашими партнерами протягом п’яти років і невпинно рухатися до однієї мети — зробити українську культуру доступною для всіх у будь-якому куточку світу. І саме завдяки цим людям сьогодні, попри всі виклики, з якими ми стикаємося, ми можемо представити новий контент, нові історії, нових митців світовій аудиторії. І це тільки початок», — стверджує Аміт Суд, директор Google Arts & Culture.

Проєкт «Україна поруч» реалізовано завдяки партнерству Google та Міністерства культури та інформаційної політики України та ще 10 партнерів, серед яких: Національний художній музей України, Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара», Музей театрального, музичного та кіномистецтва України та ін.


Реклама

Популярні матеріали

5 етапів відносин, через які проходять лише міцні пари


Рецепт тертого пирога з ягодами: крок за кроком


8 формул для образів зі спідницею максі


Читайте також
Популярні матеріали