Міжнародна команда проводить дослідження психічного здоров’я в перинатальний період серед жінок-біженок з України

Наслідки травми війни

Вагітність і пологи — надзвичайно вразливий час у житті жінки. Пережиття сильного і тривалого стресу у внутрішньоутробний період може згубно позначитися як на розвитку плода, так і на загальному стані жінки. Це, в свою чергу, може призвести до передчасних пологів, низької маси тіла дитини, а у найскладніших випадках — до загрози здоров’ю та життю матері. 

Наслідки війни для вагітних

Instagram: @efremlukatsky

Досвід війни або вимушеної міграції та пов’язаний із цим стрес, тривога та нестабільність мають різноманітні довгострокові негативні наслідки для психічного здоров’я, з високим рівнем депресії, тривоги та посттравматичного стресового розладу (ПТСР). Дослідження, проведене у 2016 році, показало розповсюдженість ПТСР у 34,8% вагітних внутрішньо переміщених жінок. Інше дослідження виявило підвищені показники тривожності, проявів депресії, вегетативної дисфункції, безсоння і ризик передчасного переривання вагітності.

Війна в Україні створює нові виклики для спеціалістів у сфері охорони здоров’я та осіб, що займаються психічним здоров’ям по всій Європі, тож команда дослідників із Києва, Гданська та Мадрида, які є членами міжнародної групи RISEup — PPD, проводить дослідження психічного здоров’я в перинатальний період серед жінок-біженок з України.

«Як міжнародна команда дослідників, ми визнали необхідність звернути особливу увагу на сферу психічного здоров’я жінок у перинатальному періоді. Ми проводимо скринінгові дослідження тривоги, депресії та посттравматичного стресу, а  також зосереджуємося на захисних факторах, які полегшують адаптацію до життя в новій країні, де так багато змін і втрат», — розповідає Магдалена Хжан-Денткось, доцентка в Інституті психології Гданського університету в Польщі. 

Наслідки війни для вагітних

Instagram: @ethanswopephoto

Наразі дослідникам вдалося оглянути близько 100 жінок-біженок з України — не лише на депресію, а й на інші симптоми, пов’язані з досвідом війни (травма, постійна емоційна напруга, стрес, фізичне чи сексуальне насильство тощо). Ці пережиття являють собою дуже складну клінічну картину, яка відображається на посиленні симптомів післяпологової депресії. 

Мета вчених — опитати якомога більше українських жінок, які наражаються на емоційні труднощі. Отримані результати буде використано для створення відповідних форм підтримки, а також для рекомендацій для медичного персоналу щодо психічного здоров’я жінок в цей період життя та роботи з особами, які пережили травму війни. 

Респонденти — вагінті жінки з України або матері дітей до 1 року — можуть приєднатися з будь-якої точки світу, перейшовши за посиланням. Учасники можуть отримати інформацію про місця безкоштовної психологічної та лактаційної допомоги в Польщі. За необхідності дослідники допоможуть у підготовці матеріалів та дадуть відповідь на додаткові запитання.


Реклама

Популярні матеріали

Які босоніжки нам потрібні цієї весни


«Діамант — найгарніша і найбажаніша інвестиція»: засновниця Diva...


Сучасний погляд на українські традиції: чому варто відвідати...


Читайте також
Популярні матеріали