«Місто бере енергію, а природа дає»: учасники етногурту «Люди Землі» про переїзд із міста у Карпати, життя в горах і новий трек

Сила природи

Український етногурт «Люди Землі» випустив однойменний трек, що створювався п’ять місяців у Карпатських горах. «Люди Землі» — українське етнотріо. Вони мешкають у високогірному селі на Косівщині. Саме там і народжується їхня музика, головна мета якої — через слова і мелодії пісень доторкнутись до самого серця слухача. Свою творчість вони називають саундхілінгом — звуковою терапією, що синхронізує внутрішній і зовнішній стан людини через налаштування на хвилю любові до себе та до Всесвіту.

З нагоди виходу треку «Люди Землі» ELLE.UA поспілкувався з учасниками гурту про переїзд із міста в Карпати, життя в горах, роботу в ІТ і не тільки.

1. Як ви вирішили змінити своє життя та переїхати з міста в гірську місцевість?

Слава: Наше розщеплення з великим містом почалося ще років 7 тому. Ми вже давно є кочівниками. Кожного року ми з Настею виїжджали з міста в усамітнені куточки світу, а коли поверталися, то все більше і більше помічали зміни в собі. Місто бере енергію, а природа — дає.

Настя: Ще 2 роки тому ми зі Славою купили землю у високогірному селі Карпат. Від самого початку все відбувалося за покликом внутрішнього голосу. Я чітко усвідомлювала, що мене хтось веде. Ми легко обрали місце, де будемо жити. І тільки згодом прийшло розуміння, що це не ми обрали місце, а воно нас.

Євген: Я також зі своєю дружиною ще раніше ухвалив рішення переїхати з Києва. Ми мріяли жити в Карпатах. Велике місто забирало більше сил, аніж наповнювало. Хотілось переїхати в затишне містечко на заході Україні. Івано-Франківськ — це саме те, що нам підходило. Пам’ятаю, як за тиждень ми зібрали усі речі, сіли в потяг і поїхали. Пожили трохи у Франківську, потім перебрались в селище — ще ближче до Карпат, ближче до природи.

2. Які переваги життя в Карпатах?

Настя: Однозначно, це екологія. Ми тут часто гуляємо і дихаємо чистим повітрям, п’ємо джерельну воду, їмо органічні продукти. До того ж Карпати — це надзвичайно красива природа. Щодня хапаю телефон, щоб зафіксувати ту красу, яка нас оточує. В горах погода дуже швидко змінюється. Інколи за один день можна прожити 2-3 сезони. Вітер, потім сніг, далі сонце — за 10 хвилин картинка змінюється кардинально. Це надихає і нагадує, що немає нічого вічного, нічого сталого.

Євген: А я відзначу красу не тільки природи, а й людей, які живуть у Карпатах. Кожен день місцеві дякують небу за дощ, за сонце, щиро посміхаються і світяться зсередини чистою любов’ю. Я відчуваю глибоку повагу до них і радий, що саме такі люди зі щирими емоціями оточують нас.

Слава: Я зрозумів, що, коли ми почали жити в Карпатах, у мене загострився фокус уваги на все: звуки, види, якісь деталі в побуті чи в природі. Коли немає зовнішнього шуму, реклами, трафіку, то набагато легше ухвалювати важливі рішення і бути в ресурсі. Природа дає стільки, скільки треба, а відновлення настає дуже швидко. А ще тут змінилося спілкування з оточенням. Коли до нас приїжджають друзі, то ми всю увагу даруємо одне одному. Телефони відкладені, ми нікуди не поспішаємо і розповідаємо історії, ділимось тим, що відбувається в житті. Ми просто щасливі бачити друзів і мати можливість провести разом час.

Настя: В Карпатах ми живемо і творимо. Це місце нашого натхнення. Відео на нашу нову пісню «Люди Землі» ми знімали в гірському селі Снідавка в Карпатах (Івано-Франківська область). У своїх роботах ми керуємося максимальною природністю — не прописуємо сценарно кожну сцену, імпровізуємо, пісня сама нас веде. Через це відео ми хотіли показати побут селян, які живуть безпосередньо на землі й максимально близькі з нею, вони збирають врожай, доглядають за худобою. Щоб глядач побачив, наскільки праця в селі важка і благородна. Побачив, як діти змалечку допомагають батькам, як мати пече хліб.

3. Що б порадили винести з життя в Карпатах для життя у місті?

Настя: Бути тут і зараз. Коли ми про щось домовляємося з гуцулами, то завжди є фактор, який впливає на здійснення наших домовленостей, — погода. Люди в горах дуже тісно переплетені з природою і її циклами. Буде злива — не буде роботи, не буде — все зроблять, що планували.

Євген: Спочатку нам це було важко прийняти, але трохи згодом ми відчули, що є те, що більше за нас. І це не про якусь бездіяльність. Це саме про «жити тут і зараз, приймаючи цей світ».

Слава: Я б радив задуматись про якість нашого з вами спілкування. Коли людина, з якою ти говориш, важлива, тоді вся увага приділяється їй, а не двом-трьом екранам гаджетів, до яких ми звикли. В горах вони не мають такої сили. Ти або з людиною спілкуєшся, або одразу втрачаєш контакт.

4. Не планували повернутися назад до міста?

Настя: Не плануємо. Ми тільки розкручуємо цю спіраль життя у горах, все найцікавіше тільки починається.

5. Ви працюєте у галузі IT, яка швидко розвивається і тримає в такому ж тонусі тих, хто з нею пов’язаний. Водночас ви обрали життя в спокої та з уповільненим ритмом у горах. Як вдається балансувати ці два стани: бути у русі розвитку технологій та перебувати у стані спокою?

Слава: Перевага ІТ — це можливість працювати з будь-якої точки світу, коли є гарний інтернет. Тому балансувати точно доводиться, адже в горах нам потрібен був інтернет, щоб продовжувати працювати. Ми ще жартували з друзями про те, що ми зробили в першу чергу в нашій хатинці, — це оптоволокно, воно з’явилось навіть раніше за душ. (Усміхається.)

Євген: Нам легше зберігати стан балансу, коли немає надмірної втрати енергії. Стан спокою напряму впливає на ту якість рішень, які ухвалюються, і, до речі, на швидкість, з якою йде розвиток. Коли нічого не заважає, то зміни відбуваються швидше і легше. В горах ця система працює ідеально.

6. Можете поділитись своїми медитаціями? 3-5 практик, які використовуєте?

Медитації від «Люди Землі»

- Ритуал вдячності. Після пробудження запишіть власноруч десять пунктів, за що сьогодні вдячні.

- Медитація Джо Диспензи «Новий/нова я». Це техніка роботи з підсвідомістю. Суть полягає в тому, що потрібно уявити себе ідеального/ідеальну в теперішньому, минулому й майбутньому на квантовому рівні.

- Омивання холодною водою або обтирання снігом. Це досить проста техніка, яка дозволить збалансувати тілесне та ментальне.

- Активне споглядання. Це дуже потужна практика, яка дає стабільний результат розслаблення та єднання з природою, навколишнім середовищем. Необхідно обрати об’єкт, краєвид перед собою і розглядати кожну деталь. Ви здивуєтесь, як багато нового можна відкрити в одному і тому ж краєвиді, який ви вже бачили.

- Дихання за методом 4-7-8. Розслаблює, особливо гарно працює перед сном.

Вдих носом на чотири такти (один-два-три-чотири) — це все повільний вдих. Далі — затримка дихання на сім секунд. Потім — видих через рот на вісім тактів (один-два-три-чотири-п’ять-шість-сім-вісім) — це все видих. Губи видовжуємо в трубочку і видихаємо зі звуком, щоб очистити легені повністю від повітря. Повторити чотири рази, двічі на день.


Реклама

Популярні матеріали

Одна сумка, яку полюбили всі модниці цієї осені


Благодійні ініціативи до місяця обізнаності про рак молочної...


Що, як і коли їсти для схуднення без дієти?


Читайте також
Популярні матеріали