Куди звертатися, якщо ви пережили сексуальне насилля

Важливо знати

Станом на січень 2023 року прокуратура України зафіксувала 155 випадків сексуального насильства, скоєного російськими військовими над українцями. За даними Української гельсінської спілки, їх може бути у понад 100 разів більше. Точна цифра невідома, адже потерпілі мовчать, а тому не можуть отримати необхідну допомогу.

Щоб допомогти тим, хто зазнав сексуального насилля, влітку 2022 року українсько-швейцарський проєкт «Психічне здоров`я для України» та агенція One Health за підтримки МОЗ України запустили інформаційну платформу «Далі Є». Ресурс призваний надавати допомогу людям, які пережили сексуальне насильство під час війни.

На платформі «Далі Є» зібрано контакти надійних організацій в Україні та Польщі, до яких можна звернутися за медичною, психологічною та юридичною допомогою людям, які постраждали від сексуального насильства під час війни. 

Якщо ви або хтось з ваших знайомих постраждали від сексуального насильства, зверніться за наступними контактами:

1547 — Урядова гаряча лінія із запобігання та протидії домашньому насильству й насильству за ознакою статі; 

0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного) або 116 123 (з мобільного) — Національна гаряча лінія із запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерної дискримінації;

0 800 100 102 — гаряча лінія психологічної допомоги від Національної психологічної асоціації.

На платформі зазначають, що понад 15 000 людей відвідали її за цей час. Це надихнуло команду запустити спеціальний проєкт «Далі Є: Вишиті болем», у якому висвітлюються історії про сексуальне насильство на війні нетравматичною та доступною для всіх мовою — мовою вишитих рушників. Ці історії вигадані, але почуті від реальних людей, які пережили сексуальне насильство й уже роблять кроки до відновлення.

Виставка «Вишиті болем» буде проходити з 26 січня по 2 лютого 2023 року на станції метро «Золоті ворота» в Києві.


Реклама

Популярні матеріали

Базовий гардероб 2023: одна сорочка — 5 образів


Елегантно і цікаво: офісний стиль на Тижнях моди


Колонка G: як миритися за допомогою сексу?


Читайте також
Популярні матеріали