Книги про війну, які варто прочитати

Війна очима митців

Війна залишає відбиток у серцях та душах людей. Вона руйнує сім’ї та людські життя. Ще із часів Першої світової війни письменники розмірковували про долю тих, хто побачив і відчув смерть, тих, хто загинув, хто вижив, хто збожеволів. Ремарк, Гемінґвей, Олдінгтон, Белль — вони описували війну по-різному, проте всі як один її заперечували.

Книги про війну в Україні

«На Західному фронті без змін», Еріх Марія Ремарк

Історія «втраченого покоління» — молодих хлопців, які занадто рано пізнали смерть, а ті, хто не загинув від куль, страждали через душевні та психологічні травми та неможливість адаптуватися до нормального життя.

«Повернення», Еріх Марія Ремарк

Настане день, коли закінчиться війна і прийде час повертатися до нормального життя. Саме про це й розповідає роман: про зникнення солдатської дружби, про неможливість знайти підтримку серед близьких, психічні зриви та ставлення до тих, хто сидів у тилу.

«Прощавай, зброє!», Ернест Гемінґвей

Роман про промінь надії серед трагедії — про кохання під час Першої світової війни. Бойові дії змінюють ставлення головного героя до життя, смерті та любові.

«Смерть героя», Річард Олдінгтон

Перший роман Олдінгтона, який розповідає історію молодого художника Джорджа Вінтерборна.

«Я не написав нічого, що не спостерігав у житті людини. Не написав того, у що я не вірю. Не написав неправди...» — говорить автор твору.

«Подорожній, коли ти прийдеш у Спа…», Генріх Белль

«У величезній кількості жертв губиться окрема людина», — говорить Генріх Белль.

Його оповідання зображає війну очима маленької людини, передає її почуття та трагедію.

Українська література

Книги про війну на Донбасі

«Україна в огні», Олександр Довженко

Сповнена болем і стражданнями та водночас ненавистю до ворогів, українська земля мужньо захищалася від німецької навали у часи Другої світової війни. Побачене та пережите Олександр Довженко пропустив через себе та закарбував подвиг українців у віках.

«Огненне коло», Іван Багряний

Роман Івана Багряного про битву під Бродами влітку 1944 року акцентує увагу не на бойових діях, а на визвольних змаганнях нашого народу та його героїзмі.

«Інтернат», Сергій Жадан

У 2014 році на територію України прийшла інша, не менш кривава війна, свідками якої стали тисячі українців на Донбасі. Сергій Жадан, якого висунули на Нобелівську премію з літератури, розповідає історію вчителя української мови, котрий вирушає забирати свого племінника з інтернату.

«Чорне сонце», Василь Шкляр

Невеликий роман розкриває події російсько-української війни до початку її повномасштабної фази очима бійця полку «Азов» — хороброго захисника України.

Нагадаємо, що раніше ми розповідали про 10 українських фільмів, які повинен подивитися кожен.


Реклама

Популярні матеріали

Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


Куди піти в січні: концерти, виставки та інші події, варті уваги...


Читайте також
Популярні матеріали