Українці стали більше спілкуватися українською, а російськомовні громадяни активно переходять на державну мову. Кількість російськомовних в Україні зменшилася на 8% від початку 2022 року. Абсолютна більшість виступає за те, щоб українська була єдиною державною. Про це свідчать дані опитування соціологічної групи «Рейтинг». Зазначається, що наприкінці 2021 року кількість російськомовних становила 26%, а наразі — 18%.
Instagram: @martynawilner
Абсолютна більшість респондентів (83%) виступає за те, щоб українська була єдиною державною. До війни чверть українців виступали за надання статусу державної мови російській, сьогодні за це виступає лише 7%. Така думка домінує в усіх макрорегіонах, вікових та мовних групах. У мирний час за надання статусу державної російській мові традиційно виступали мешканці півдня та сходу. Але навіть у цих регіонах таких було лише третина, а сьогодні їхня кількість зменшилася майже вдвічі.
76% українців вважають українську мову рідною. Цей показник зріс майже на 20% за останнє десятиліття (у 2012 році 57% людей вважали українську рідною). Також 20% людей вважають рідною російську (десять років тому цей показник був 42%). Важливо, що дві третини тих, хто користується двома мовами у побуті, готові найближчим часом перейти виключно на українську. Серед російськомовних — таких третина.