Фільм про життя в Маріуполі отримав «європейський Оскар»

Вражаюча кінострічка

Фільм «Маріуполіс 2» загиблого в Маріуполі литовського режисера Мантаса Кведаравічюса отримав премію Європейської кіноакадемії. Картина перемогла у категорії «Найкращий документальний фільм» (European Documentary).

Про це повідомили на офіційній сторінці премії у Twitter.

«[Фільм] з величезною силою та чутливістю зображує життя, що триває серед бомбардувань, і розкриває образи, в яких поєднані трагедія й надія», — говориться у дописі.

А ось у номінації «Найкращий фільм» виграв «Трикутник смутку» шведського режисера Рубена Естлунда, який отримав «Золоту пальмову гілку» в Каннах.

Перший фільм «Маріуполіс» вийшов у прокат у 2016 році. Режисер Мантас Кведаравічюс почав працювати над продовженням картини після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Коли литовець працював кінодокументалістом у Маріуполі, росіяни взяли його в полон та вбили.

Тож документальний фільм завершували близькі та колеги режисера, використовуючи врятовані фрагменти відео.

Кінострічка «Маріуполіс» (2016) розповідає про життя сучасного Маріуполя у контексті історії: старовинного грецького міста, яке перебувало на межі двох світів, європейського та російського, і відчувало на собі подих бойових дій, розпочатих у 2014 році.


Реклама

Популярні матеріали

5 етапів відносин, через які проходять лише міцні пари


Рецепт тертого пирога з ягодами: крок за кроком


8 формул для образів зі спідницею максі


Читайте також
Популярні матеріали