Фільм «20 днів у Маріуполі» увійшов у шортліст «Оскара»

У номінаціях «Найкращий документальний фільм» та «Найкращий міжнародний фільм»

Документальний фільм «20 днів у Маріуполі» журналіста і режисера Мстислава Чернова увійшов у шортліст 96-ї премії «Оскар» в номінаціях «Найкращий документальний фільм» і «Найкращий міжнародний фільм». Список опублікували на сайті премії.

«20 днів у Маріуполі» — документальна стрічка лауреата Пулітцерівської премії Мстислава Чернова. Члени команди Associated Press стали останніми міжнародними журналістами в оточеному Маріуполі. Вони продовжили роботу в облозі та зафіксували кадри, які пізніше стали визначальними образами війни: смерті дітей, масові поховання, розбомблений пологовий будинок та інші жахи російських злочинів.

Стрічка, що розповідає про події під час облоги Маріуполя російською армією у лютому-березні 2022 року, вже отримала Приз глядачів на найбільшому в США фестивалі незалежного кіно Sundance, нагороду в категорії Standing Up на 47-му Міжнародному кінофестивалі в Клівленді (США) та звання найкращого документального фільму року на премії Cinema for Peace 2023 (Німеччина).

До шортліста також увійшов фільм про евакуацію українців на початку повномасштабної війни під назвою «Звідки куди» польського режисера Мацієка Хамели, знятий у копродукції з Україною.

Номінантів на 96-ту премію «Оскар» оголосять у вівторок, 23 січня 2024 року. Церемонія вручення премії відбудеться 10 березня 2024 року.


Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Що подивитися: 5 захопливих детективів на Netflix


Олексій Гнатковський з родиною в ексклюзивній зйомці колекції...


Читайте також
Популярні матеріали