«Є зґвалтовані мама з дочкою, є люди старшого віку», — заступниця міністра внутрішніх справ України розповіла про сексуальні злочини російських військових

Та про те, куди можна звернутися по допомогу

Заступниця міністра внутрішніх справ України капітан поліції Катерина Павліченко дала інтерв’ю Маші Єфросиніній та розповіла про сексуальні злочини російських військових на території України:

«Підрозділами Національної поліції відкрито 20 кримінальних справ щодо фактів сексуальних злочинів відносно мирного населення. Найбільша кількість справ — це Київська область», — говорить Катерина Павліченко в інтерв’ю на YouTube-каналі Маші Єфросиніної. 

«Це небагато, — дивується телеведуча і засновниця благодійного «Фонду Маша». — Ми ж розуміємо, що їх більше».

«Звичайно, більше, — погоджується заступниця міністра. — Ми розуміємо, що це крапля в морі... Але є кримінальні справи, в яких кілька фактів. Це не 20 потерпілих, це 20 кримінальних справ. І це не весь масив. Є справи, які розслідуються СБУ. А вся загальна статистика — в Генеральній прокуратурі України».

Катерина Павліченко уточнила, що поки не може розголошувати деталі, бо ведеться досудове розслідування. Але коротко розповіла про жертв злочинів.

«Є неповнолітні діти. Є інформація, що серед потерпілих були вагітні, але вона перевіряється. Є зґвалтування мами з дочкою, є люди старшого віку — більше 60 років», — відзначає Катерина Павліченко.

Як зазначила заступниця міністра, складна і ретельна робота з фіксування сексуальних злочинів російських військових і з пошуку винних вестиметься і далі:

«Коли будуть звільнятися наші тимчасово окуповані території, ми продовжимо нашу роботу».

Чому українки, зґвалтовані російськими військовими, нечасто звертаються в поліцію, хоча гарячі лінії розриваються від дзвінків? Яким чином правоохоронні органи все ж дізнаються про ці страшні злочини і як встановлюють особу злочинця? Про це та інше — дивіться повне інтерв’ю на YouTube-каналі Маші Єфросиніної.

Де отримати допомогу жінкам, що постраждали від сексуального насильства

• Консультаційний центр «ЮрФем: підтримка» надає безоплатну юридичну допомогу. Зателефонуйте за номером 068-145-55-90, напишіть у Viber чи Telegram або заповніть  заявку на сайті.

• Благодійний фонд «Сильні». Жінки, чоловіки, дівчата, хлопці, діти та їхні батьки можуть отримати допомогу за такими напрямками: оплата медичних послуг, психологічна підтримка, юридична допомога. Усі послуги надаються конфіденційно та безоплатно. Людина може обрати вид допомоги, якого вона потребує, або відмовитися від будь-якої допомоги.

Щоб отримати допомогу від БФ «Сильні», залиште заявку у формі. Зручні посилання можна знайти на сторінці @sylni.ukraine у шапці профілю.

• Благодійний фонд «Слов’янське серце» за підтримки NESEHNUTÍ надає допомогу жінкам, що опинилися в ситуації насильства, в тому числі пов’язаного зі збройним конфліктом. Фахівчині надають: психологічну допомогу; юридичний супровід; консультативну підтримку. Гарантуємо конфіденційність, безпеку, підтримку.

Телефон гарячої лінії 24/7: +38(050)697-74-23.

• ГО «Ла Страда — Україна». Можна отримати консультацію психолога або юриста.

Телефон гарячої лінії: 0 800 500 335

Telegram: @NHL116123

Skype: @lastrada-ukraine

• «Рівновага», центр психологічної допомоги. Спеціалісти центру надають безкоштовну психологічну допомогу постраждалим дітям та сім’ям, здійснюють корекційну та психотерапевтичну роботу з тими, хто цього потребує. Сайт за посиланням.


Реклама

Популярні матеріали

Вибір тижня: найстильніші вбрання та аксесуари на зиму в нових...


«Аптечка першої ментальної допомоги»: картки для саморефлексії...


Fashion Talk: 15 питань Ользі Галушці про улюблені бренди...


Читайте також
Популярні матеріали