Джо Байден не відвідуватиме коронацію Чарльза ІІІ

Суперечливе рішення

Президент Сполучених Штатів Джо Байден не відвідуватиме коронацію Чарльза III. Про це повідомляє видання The Telegraph. Водночас США прагнуть продемонструвати підтримку королю, тож надішлють високопоставлених представників або першу леді Джилл Байден.

Джо Байден

Карен Пірс, посол Великої Британії у Сполучених Штатах, провела переговори з Білим домом щодо коронації. Представники президента повідомили їй, що Джо Байден уже має інші зобов’язання — 11 квітня він відвідає Північну Ірландію з нагоди 25-ї річниці Угоди Страсної п`ятниці. Саме там він готується оголосити про намір переобратися на другий термін на президентських виборах у 2024 році.

Наближені до Джо Байдена особи наполягали на відвідуванні коронації, оскільки його стосунки з британським монархом «мають бути міцними». Тож було прийнято рішення про зустріч з Чарльзом III у Північній Ірландії.

Джо Байден

«Це здається досить помилковим рішенням, я б сказав навіть дурним. Це подія, яка трапляється раз у житті, і можна було подумати, що він має там бути, бо він глава держави», — прокоментував рішення Джо Байдена депутат від Консервативної партії у спеціальному комітеті із закордонних справ Боб Сілі.

Згідно з джерелами Букінгемський палац ще в березні надіслав електронні листи із запрошеннями десяткам лідерів країн, а деяких попросили дати відповідь до 3 квітня. Гостями заходу стануть Урсула фон дер Ляєн, Роберта Мецола, Шарль Мішель, глави Ірландії, Франції, Іспанії, Бельгії, Японії, Монако та багатьох інших держав. Свою участь підтвердив навіть Хумза Юсаф — новообраний прем`єр-міністр Шотландії, який того ж дня виступатиме на мітингу за незалежність у Глазго.

Нагадаємо, що принц Гаррі та Меган Маркл озвучили умови, за яких приїдуть на коронацію Чарльза III.


Реклама

Популярні матеріали

Експерти з’ясували, яким буде титул королеви Камілли після смерті...


FROLOV запускає колаборацію з першим в Україні ЛҐБТІК+...


Колишній чоловік Брітні Спірс хоче подати на неї до суду


Читайте також
Популярні матеріали