Документальну стрічку «Довга доба» про українців під час війни показали в штаб-квартирі НАТО

Голоси українців почули в Брюсселі

Напередодні другої річниці повномасштабного вторгнення, 22 лютого, в Брюсселі відбулася історична для українського кінематографа подія. Документальну стрічку Алана Бадоєва та каналу «1+1 Україна» «Довга доба» показали в межах стратегічного засідання послів та членів НАТО. Це чи не вперше, коли основний меседж засідання міжнародної спільноти формував фільм, створений з фактичних матеріалів 12 тисяч українців. Перегляд фільму розпочався зі вступного слова Глави Місії України в НАТО Наталії Галібаренко та заступника помічника Генсека НАТО з питань громадської дипломатії Кармен Ромеро. 

«Вслухайтесь у голоси українців… Ми зібрали їх для вас у капсулу часу. Коли ви будете дивитися цей фільм, памʼятайте, так виглядає боротьба за життя, за свободу, за майбутнє. Я хотів би, щоб світова спільнота усвідомлювала, що війна ближче, ніж вам здається. Я вважаю, що саме ви повинні донести до інших ідею про те, що за мир варто боротися. Дякую за вашу увагу!» — з такими словами закінчив спецвключення режисер кінострічки Алан Бадоєв. 

«Я дякую Алану та вашій команді за цей емоційний і глибоко зворушливий фільм, який є відвертим свідченням злочину та руйнування, мужності, життя та надії. Ця картина показує, з одного боку, правду про кремлівський режим та його злочини. І хоробрість українського народу — з іншого. З першого дня повномасштабного вторгнення Росії позиція НАТО була рішучою і зрозумілою. Наш фундаментальний інтерес полягає в тому, щоб Україна виграла війну і здобула перемогу як незалежна і суверенна країна. Оскільки ми знаємо, що міцного миру не буде, якщо переможуть гноблення і тиранія, а авторитарні режими та лідери будуть вірити, що можуть отримати те, що хочуть, силою. Тож ще раз дякуємо, що ви з нами», — зазначила Кармен Ромеро, заступниця помічника Генерального Секретаря НАТО.

Телевізійна прем’єра документальної стрічки «Довга доба» відбулася 24 лютого на каналі «1+1 Україна». Також із 24 лютого стартували перші міжнародні кінопокази фільму, які заплановані у Болгарії, Туреччині та  Данії. 

«Довга доба» — це кінодокумент. До його створення долучилися 12 тисяч українців, які фільмували російські злочини на свої телефони, аби світ міг побачити та запам’ятати ціну, яку платить Україна за своє існування.


Реклама

Популярні матеріали

6 нових серіалів січня


Найкращий подарунок собі: маленькі гаджети для великого...


«Приємно, коли люди, які можуть дозволити собі будь-яку покупку...


Читайте також
Популярні матеріали