До Дня Соборності студенти-музиканти зіграють соло із симфонічним оркестром Вінницької обласної філармонії

Майбутнє української музики

До Дня Соборності України, 20 січня, у Вінницькій обласній філармонії відбудеться другий концерт проєкту «Заради майбутнього» від благодійного фонду «Відкрита музика міста». 

Мета культурної ініціативи «Заради майбутнього» — створити платформу для реалізації молодих талантів української академічної музики. Тож зовсім скоро студенти-музиканти зіграють соло із симфонічним оркестром Вінницької обласної філармонії імені Миколи Леонтовича. 

Заради майбутнього

Воєнний час змушує молодь їхати з України в пошуках нових навчальних закладів і місць для творчої реалізації. Майже 50% студентів творчих вишів сьогодні навчаються онлайн та перебувають поза межами України. Більшість із них уже паралельно вступила до університетів Європи. Ще частина — готується до вступу. 

«Ми стрімко втрачаємо талановиту молодь, наше культурне майбутнє», — зазначає співініціаторка та продюсерка проєкту Олена Савчук. 

Заради майбутнього

Для  благодійного фонду Марії Дідковської «Відкрита музика міста» є традиційною підтримка саме класичної, академічної музики в Україні та молоді, яка її презентує.

«Ми плануємо щомісяця проводити один концерт у різних містах України. А фінал — у Києві на День Незалежності. Звісно ж, не знаємо, яку кількість концертів дозволить провести нам війна, але рухаємося вперед. Це наш внесок у збереження творчого потенціалу, із котрим ми разом будемо відбудовувати культуру України», — ділиться подальшими планами Марія Дідковська.

Андрій Савчук

Андрій Савчук 

Музичним керівником та співініціатором є диригент Андрій Савчук. Саме він працює з солістами та займається програмним наповненням концертів.

«Проєкт "Заради майбутнього" дає можливість студентам відчути себе реалізованими та потрібними: отримати можливість та стимул підготувати нову програму, вийти на велику сцену філармоній України в супроводі оркестру чи стати за пульт професійного колективу», — зазначає Андрій Савчук. 

Більше про ініціативу дізнайтеся на Facebook-сторінці. Квитки можна придбати за посиланням.

Заради майбутнього

Проєкт реалізують у партнерстві з диджитал-виданням JetSetter.ua.

«Ми давно підтримуємо всі ініціативи фонду "Відкрита музика міста" та пишаємося нашою співпрацею у сфері культури та класичної музики», — ділиться керівна партнерка видання Анна Ганопольська.


Реклама

Популярні матеріали

Базовий гардероб 2023: одна сорочка — 5 образів


Елегантно і цікаво: офісний стиль на Тижнях моди


Колонка G: як миритися за допомогою сексу?


Читайте також
Популярні матеріали