Трагічна смерть брата, кохані жінки та знакові ролі: все про життя Хоакіна Фенікса

Та його новий фільм «Усі страхи Бо»

Про фільми славетного актора Хоакіна Фенікса ми знаємо майже все! Про його нагороди та навіть те, що за роль у хорорі «Усі страхи Бо» Арі Астера він знову буде номінований на «Оскар». Але що відомо про його особисте життя? Про його тріумфи та втрати, перемоги та зради? Наш матеріал — про чоловіка, який за свої 48 пережив дуже багато усього…

Він був третьою дитиною в родині Джона й Арлін Боттомов — молодих батьків, що шукали нові форми і сенси, і знайшли їх у секті «Діти бога». Поки батьки займалися місіонерською діяльністю, їх малих дітей розбещували лідери секти. В якийсь момент Боттоми запідозрили погане, і втекли від «святош». Вони дуже боялися, що їх знайдуть і повернуть назад, але несподівано гріхи сектантів викрили, і Боттоми зітхнули з полегшенням.

Щоб забути минуле, Джон і Арлін змінили своє прізвище, перетворившись на Феніксів. Так-так, немов фенікс з попелу — мабуть, вони також пережили багато і раділи, що вибралися з мінімальними втратами. Але коли їхній первісток Рівер виріс і став відомим актором, він зізнався, що в 4 роки був розбещений… Що було з іншими дітьми, невідомо, але дитячі травми все одно нікуди не зникають і періодично нагадують про себе…

Рівер і малий

Маленькому Хоакіну дуже не подобалось його ім’я — Хо-а-кін Рафаель! Ну що це? В той час як його брат і сестри отримали від батьків поетичні імена: Рівер (ріка), Рейн (дощ), Саммер (літо) і Ліберті (свобода). Він просив, щоб його звали просто Ліф (листок), але потім старший брат вмовив його повернути ім’я. «Ти послухай, як красиво звучить Хоакін Фенікс! Чуєш?» Малий не чув, але погодився і знову став Хоакіном.

Чи було його дитинство щасливим? Так — тільки подивіться на чисельні фото майбутньої зірки «Джокера»! Майже на всіх він посміхається, майже на всіх поруч з ним — його кумир, старший брат Рівер.

Їхня мати Арлін ще до секти працювала секретаркою, і коли родина осіла у Флориді, вона швиденько знайшла роботу на телеканалі, а потім дізналася, що для зйомок у рекламі потрібні талановиті діти. В Арлін таких було п’ятеро — майже усіх вона прилаштувала на зйомки.

Фенікс у всьому копіював свого брата, обожнював його! Коли Рівера затвердили на роль в серіалі «Сім наречених для сімох братів», малий також захотів зніматися і отримав роль хлопчиська з гітарою. Це було дуже весело — працювати з братом, і здавалося, що життя й далі буде дарувати лише приємні сюрпризи та несподіванки!

Рівер. Трагедія Феніксів

Але ні — не всі сюрпризи були приємними.

Діти дорослішали, і старшого Рівера просто рвали на частини, завалюючи пропозиціями в фільмах. Він не відмовлявся, а за стрічку «Біг на місці» був номінований відразу на «Оскар» і «Золотий глобус». Були й інші фільми, де Рівер демонстрував свій талант, також він мріяв стати музикантом.

Хоакін не заздрив йому — навпаки: захоплювався своїм братом! Але у Рівера був свій темний бік: він приймав наркотики. І одного разу не розрахував… Це було у нічному клубі Джонні Деппа, де Рівер також планував виступити.

Хоакін тримав брата на руках, коли той бився у конвульсіях, втративши свідомість. «Рівер, Рівер, не треба, залишся, ти ж обіцяв…» — шепотів він без зупинки, обіймаючи брата. Він сам викликав швидку, але…

Рівер помер у кареті швидкий — він так і не прийшов до тями. Молодий, красивий, талановитий. Його смерть стала для Хоакіна страшенним ударом — навіть не ударом, це було цунамі, що могло зруйнувати його життя.

А по каналам — тим, де раніше показували рекламу з братами Феніксами, — почали крутити запис, як Хоакін телефонував на «911» і голосом, що зривається, вмовляв лікарів приїхати. Багато хто зробив сенсацію зі смерті талановитого юнака, і багато хто коментував цю «повчальну історію».

Після трагедії родина Феніксів на декілька років переїхала у Коста-Ріку, щоб якось відновитися і зрозуміти, як їм жити далі.

«Я не маю жодного бажання говорити про покійного брата. Мені не подобається, коли мене порівнюють із ним. Він був неймовірною людиною та великим актором. Колись ми домовилися з ним про те, що старітимемо разом, але тепер я один, і здається, найбільше на світі мені треба поговорити з ним знову», — сказав одного разу Фенікс, коли його спитали про Рівера.

Зараз після питань про брата він завершує інтерв’ю.

Просто геній Хоакін

«Хоакіне, які в тебе плани на майбутнє?» — якось буденно спитав батько, адже 20-річний Фенікс не мав ніяких намірів. Що він хотів? Він не знав… Він вмів зніматися в кіно, навіть школу свого часу не закінчив. Але коли на нього вийшов режисер Гас Ван Сент і запропонував роль у новому трилері «Померти заради», Хоакін відразу погодився. По-перше, з Гасом працював Рівер, по-друге, роль була цікавою, а головне — колись брат сказав, що Хоакін стане великим актором — значно більшим за нього. А якщо Рів так казав — значить, так і було.

Роль для Фенікса не стала проривом, але на нього звернули увагу — і Хоакін почав зніматися. В той період він вперше відчув, що таке готуватися до ролей — серйозно, вдумливо, як це — перетворюватися на іншу людину. До того ж зйомки допомогли йому впоратись з болем і порожнечею, що з’явилася в серці після смерті брата.

А потім прийшов і успіх. Мабуть, це сталося після ролі імператора Коммода з фільму «Гладіатор» — Фенікс так переконливо зіграв розпусного і підступного імператора, що йому усі повірили! Щось в ньому відштовхувало і приваблювало одночасно — Фенікса номінували на «Золотий глобус» і навіть «Оскар», хоча нагород він так і не отримав.

Молодий актор почав не просто грати — він ставав своїми персонажами! Усіх вразило, що для зйомок в ролі пожежника в драмі «Вогняна драбина» він пройшов курс навчання і навіть їздив з вогнеборцями рятувати людей.

Наступна його вершина — роль в байопіку «Переступити межу», заради якої Фенікс навчився класно грати і співати. І навіть справжні фанати артиста Джонні Кеша дивувалися тому, як Феніксу вдалося стати таким схожим на їхнього кумира!

Кожна робота актора ставала одкровенням, новою сходинкою — поки про нього не стали говорити просто «геній». Це був справжній тріумф — але ніхто не знав, що Фенікс просто робив те, що колись напророкував його любий брат.

Рана від втрати брата трохи загоїлась, але все одно нила та й порожнеча нікуди не зникала.

Руні Мара. Як заповнити порожнечу в душі

Особисте життя не клеїлося.

Він виглядав, як красень, а поводився як лузер. Його першим сильним коханням стала Лів Тайлер — юна, весела, чарівна. Вона весь час сміялася, ставила смішні питання, він соромився — і це було так мило! Вони були разом три роки, а потім Лів, наче вільна пташка, полетіла собі далі. Казала, що ніколи його не забуде і любитиме до кінця життя… І от дивно — коли вони зустрічалися, то й справді виникало відчуття, що вони — близькі люди.

Були й інші жінки — модель Топаз Пейдж-Грін, діджейка Еллі Тейлз, але поруч з ними у Хоакіна було відчуття, що ці стосунки ненадовго. Наче він в них — просто пасажир. Поки не з’явилася вона — неймовірна Руні Мара.

Вони зустрілися на зйомках фільму «Вона» і відразу відчули тяжіння одне до одного. Руні чекала, коли Фенікс зробить перший крок, а він ніяк не міг наважитись. Вона була неземною красунею, досконалою, ну навіщо такій дівчині він здався, думав він. Хоакін не знав, що Руні не уявляла, як до нього підібратися? Коли зйомки завершилися, вони лише обмінялися і-мейлами.

І одного дня він отримав від Руні листа! Він так зрадів, що відразу пірнув в інтернет — шукати про неї інформацію: з якої вона родини, чи є  в неї чоловік або коханий… Це було смішно, але так було.

В якийсь момент Руні зрозуміла, що вона ніколи його не дочекається. І зробила перший крок: вони почали частіше переписуватися, а потім зовсім не раптово зустрілися на зйомках фільму «Не хвилюйся, він далеко не піде» у Гаса Ван Сента. І тут вже Хоакін зрозумів: це — доля.

Потім була спільна робота в стрічці «Марії Магдалини» зі вже готовою парою в головних ролях. Красиві, закохані — від них йшла якась неймовірна енергетика! Це відчувалося на відстані, це бачив режисер і всі на майданчику…

Він відчував себе щасливим, наче повернувся у свою юність — адже останній раз він відчував таку легкість, коли Рівер був живий. Він і сам не помітив, як Руні зайняла собою усе місце, що було в його серці. А порожнечу в його душі заповнила своїм голосом, сміхом, своєю ніжністю. Фенікс відчув, що життя набуло яскравих фарб, що він сміється поруч з цією дівчиною, яка так схожа на нього! А у 2017 усі ахнули: Хоакін і Руні прибули в Канни як пара. Красиві, закохані, вони нічого навкруги не помічали — бо цей світ існував лише для них. Це було так красиво і так… нахабно!

Джокер  і Бо — як головні ролі в кар’єрі

Як він поєднує своє щастя і зйомки — не знає ніхто.

Але саме в цей момент йому запропонували роль усього його життя — в трилері «Джокер». Хоакін вагався, поки Руні не сказала: «Та погоджуйся вже — я ж бачу, як ти цього хочеш!» І він почав працювати як скажений. Голодував, схуднув на 23 кг, придумав сміх своєму персонажу, днями дивився записи пацієнтів психлікарень.

На деякий час він немов перетнув межу — коли вже сам не розумів, де він, а де — Джокер. Але коли повернувся додому – все знов прийняло звичайні форми завдяки Руні.

«Джокер» мав страшенний успіх — і це був успіх Хоакіна! Він отримав усі нагороди світу за цю роль, його рвали на частини.

Йому пачками приходили сценарії, але він зацікавився лише скриптом Арі Астера «Усі страхи Бо». Режисер пропонував не зіграти роль — а прожити життя, і Хоакін на час зйомок став іншою людиною — маленькою, слабкою.

На зйомках фільму «Усі страхи Бо» було різне: Фенікс досконало вивчив сценарій і пропрацював кожну сцену, він перетворювався на свого Бо так, що його не відразу впізнавали колеги по майданчику! Навіть якось втратив свідомість! Але воно було того варто — Фенікс отримав надзвичайне задоволення, йому дуже цікаво було працювати з режисером Астеромі прожити життя іншої людини.

А ще кажуть, що Арі та Фенікс зараз планують наступний фільм…

За головну роль у фільмі «Усі страхи Бо» кінокритики вже пророкують актору другу номінацію на «Оскар». Що ж, Фенікс буде дуже радим, якщо так станеться… Але насправді він мріє про прості речі — щоб його дружина посміхалася йому, щоб їхній маленький син Рівер зростав здоровим і щасливим, і щоб його таке крихке людське щастя тривало якомога довше…

Пригодницький хорор «Усі страхи Бо» — з 27 квітня в українському прокаті.


Реклама

Популярні матеріали

Наймодніше взуття сезону від українських брендів


Що робити у разі радіаційної небезпеки?


Душа народу: особливості етносу в назвах українських сіл


Читайте також
Популярні матеріали