7 документальних фільмів про Україну

Історія і культура великого народу 

Знання історії рідної країни — це фундамент для формування гідної особистості та відданого громадянина своєї батьківщини. Саме тому ми створили добірку із семи документальних стрічок про Україну. В них порушуються теми походження української нації, досліджуються історія, традиції, культура та сучасність.

«ДНК. Портрет нації» 

Стрічка виробництва телеканалу «Україна» — це продовження дослідницького проєкту «Код нації», де автори фільму розповідають, що визначає українців, що дозволяє їм проносити національну ідентичність крізь сторіччя, та розкривають таємницю нашого народу. В рамках фільму «ДНК. Портрет нації» було проведене масштабне генетичне дослідження з використанням новітніх технологій та із залученням кращих світових лабораторій і експертів. У дослідженні взяли участь як звичайні люди з різних куточків України, так і відомі особистості. Також у «ДНК. Портрет нації» є друга частина, де детально досліджується роль української жінки у становленні нації. Радимо переглянути обидві частини.

«Весільний спадок» 

«Весільний спадок» розповідає історію весільних обрядів XIX–XX ст. восьми етнокультурних регіонів України: Київської, Черкаської, Чернігівської, Івано-Франківської, Закарпатської, Харківської, Рівненської та Чернівецької областей. Ви зможете дізнатись більше про весільні традиції, народне вбрання, музику і сакральний сенс усього дійства. До слова, серед населення Слобожанщини, яке складалось як з українців, так і з росіян, існувало негласне правило: українці не одружувалися з росіянами.

Ukraïner. The Movie 

Фільм суспільно-культурного мультимедійного українознавчого проєкту розповідає історію про сучасне життя України. Стрічка складається з шести історій, об’єднаних в єдине полотно. Герої не пов’язані між собою, однак саме їхні відмінності формують різноманітність українського народу.

«Соловей співає»

Картина «Соловей співає» нагадує кожному українцю, що мова — це форма виразу національної ідентичності. Творці стрічки розповідають історію української мови, спростовують міфи довкола неї та аналізують українське мовне питання через призму досвіду інших країн.

«Спадок нації»

Перший український документальний фільм про вишиванку, котра є не тільки матеріальною, а й духовною спадщиною українського народу. Картина поєднує в собі дві частини. Перша — етнографічна, в якій ідеться про неймовірне різноманіття унікальних орнаментів, технік вишивки, крою, що залежать від регіону. В другій автори розповідають про вишиванку через призму історій людей, життя яких вона змінила: врятувала, поєднала, стала символом нескореності чи останньою надією. Переглянути фільм можна за посиланням

«Будинок "Слово"»

Документальна стрічка розповідає про мешканців житлового будинку, який звели для письменників у 1920-х роках у тодішній столиці УРСР — місті Харкові — на замовлення кооперативу літераторів. Споруда була виконана у формі літери С, першої літери слова. Будинок мав 66 квартир, їдальню, бомбосховище і навіть солярій. Його мешканці заселилися в нього в 1930-му. Серед них був і Микола Хвильовий, який згодом вкоротив собі віку. У 1930-х розпочався період сталінських репресій серед української інтелігенції, який отримав назву Розстріляне відродження. Зі «Слова» заарештували жителів 40 квартир, а сам будинок прозвали «крематорієм».

«Зима у вогні: боротьба України за свободу»

Документальний фільм розповідає про трагічні події Революції Гідності в Україні протягом зими 2013-2014 років. Автором стрічки виступив режисер Євген Афінеєвський. Глядач почує історію революції через інтерв’ю з протестувальниками — медиками, священниками, митцями, які перебували на Майдані.

 


Реклама

Популярні матеріали

Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


Куди піти в січні: концерти, виставки та інші події, варті уваги...


Читайте також
Популярні матеріали