5 українців, які підкорили космос

Видатні досягнення

Сьогодні, 12 квітня, у всьому світі відзначають день польоту в космос. Саме цього дня перша людина вийшла в космічний простір й облетіла Землю за орбітою. Ця інформація не нова — про історію освоєння космосу кожному з нас розповідали в школі. Однак чи знали ви, що цей політ був би неможливим без Сергія Корольова — вченого з Житомирщини?

Україна — визнана у світі космічна держава, Батьківщина для багатьох видатних науковців і космонавтів, тож сьогодні ми розповімо вам про українців, які підкорювали космос.

Микола Кибальчич

Микола Кибальчич

Уродженець Чернігівщини був двічі заарештований: уперше Микола провів 3 роки у Лук’янівській в’язниці за зберігання нелегальної літератури, а вдруге — за замах на царя Олександра II. Перебуваючи у камері, винахідник передав адвокатові проєкт, у якому запропонував використати енергію згорання вибухових речовин у двигунах літальних апаратів, керувати польотом через зміну кута нахилу двигуна, а також системи стабілізації польоту.

За декілька днів Миколу Кибальчича було страчено, а його проєкт опубліковано лише через 35 років.

Юрій Кондратюк (Олександр Шаргей)

Юрій Кондратюк

Учений-винахідник ще у 1929 році описав «трасу Кондратюка» — оптимальну траєкторію польоту від Землі до Місяця, що охоплювала вертикальний старт і використання опору атмосфери для приземлення.

Через майже півсторіччя американський космічний корабель «Аполлон» здійснив посадку на Місяць, використовуючи розробки Юрія Кондратюка. Саме тому на космодромі у Флориді стоїть пам’ятнику видатному українському винахіднику. Окрім цього, на його честь названо кратер на Місяці.

Сергій Корольов

Сергій Корольов

Кажуть, що саме із Сергія Корольова по-справжньому почалася космічна ера. На його рахунку: винайдення концепції реактивного рідинного двигуна, пуск міжконтинентальної ракети, виведення першого штучного супутника на орбіту Землі й, звісно, перший вихід людини в космос.

Зазначимо, що Сергій Корольов був в’язнем ГУЛАГу: спершу відбував покарання на Колимі, а згодом у московській в’язниці.

Павло Попович

Павло Попович

12 серпня 1962 року перший космонавт-українець Павло Попович здійснив перший у світі груповий політ двох пілотованих кораблів. Окрім цього, він був першим командиром бойової космічної станції, що була створена за секретною радянською програмою.

Серед досягнень Павла Поповича є й одне досить химерне — на прохання Сергія Корольова він заспівав «Дивлюсь я на небо та й думку гадаю», що стала першою виконаною у космосі піснею.

Леонід Каденюк

Леонід Каденюк

Звісно, говорячи про українців у космосі, неможливо не згадати Леоніда Каденюка — першого і поки єдиного космонавта незалежної України. 19 листопада 1997 року на борту шатла Columbia він вирушив назустріч зорям із прапором України на льотній формі.


Реклама

Популярні матеріали

Наймодніше взуття сезону від українських брендів


Що робити у разі радіаційної небезпеки?


Душа народу: особливості етносу в назвах українських сіл


Читайте також
Популярні матеріали