Сьогодні, коли вся Україна чинить героїчний опір окупантам, важливо піклуватися про гігієну нашого інформаційного середовища та долучатися до боротьби на інформаційному фронті. Аби наш спротив був ефективніший, телеграм-канал «Освітня асамблея» зібрав 5 тем, яких варто уникати в соціальних мережах.
1. Критика влади
У ці складні часи ми маємо бути єдині та гуртуватися довкола тих, від чиїх рішень залежать наші життя, — довкола влади. На даний момент критика є не просто висловленням думок, а способом розколоти українське суспільство.
2. Агресія щодо біженців
На жаль, усе частіше в Мережі зустрічаються повідомлення із засудженням біженців. Це також є тим, що розколює нашу єдність, ділить Схід і Захід. Кожен сам приймає рішення, і обрати свою безпеку — нормально.
3. Інформація від «третіх осіб»
Найчастіше повідомлення, що містять слова «сказав друг/батько/сестра», є фейком, тому, намагаючись проінформувати та врятувати якомога більше людей, ви лише сієте паніку.
4. Потрібна допомога
Просити про допомогу — це не лише нормально, а навіть необхідно в умовах війни, проте поширення у соціальних мережах прохань незнайомих вам людей може заплутати ваших підписників. Це може бути вже неактуально або виявитися шахрайством. Тому навіть пости з проханнями про допомогу варто ретельно перевіряти перед публікацією.
5. «Від нас це приховують»
Повідомлення, що містять вирази «від нас це приховують», «нам цього не кажуть» і подібні, найчастіше є частиною російської пропаганди, мета якої — зруйнування довіри до офіційних джерел.
Відмітимо, що знімати пересування української техніки, роботу наших ППО і зброю, яку Україна отримує від західних партнерів, суворо забороняється.
Нагадаємо, що в Росії планують обмежити доступ до Instagram та звинувачують Meta в екстремізмі.
Текст: Аліса Єрмоленко