5 фільмів про російсько-українську війну

Про життя під час війни та боротьбу за свою країну

Понад два місяці українські захисники та захисниці обороняють нашу державу від повномасштабного вторгнення російських окупантів. Проте російсько-українська війна розпочалася ще у 2014 році — і про неї вже встигли задокументувати безліч кінострічок. Ці фільми розповідають про героїзм нашої армії та показують життя людей, які перебувають у місцях постійних воєнних дій. 

Ми зібрали 5 документальних фільмів про вторгнення російських окупантів в Україну. 

«Земля блакитна, ніби апельсин»

Фільм «Земля блакитна, ніби апельсин» режисерки Ірини Цілик розповідає про сім’ю, яка живе в «червоній зоні» Донбасу, де вже шостий рік тривають воєнні дії. 36-річна Ганна сама виховує чотирьох дітей. Обстріли у Красногорівці, де живуть герої стрічки, не припиняються. Але, попри всі труднощі, ця родина — дуже дружня і життєрадісна. Мама й діти мають захоплення, грають на музичних інструментах і, що найцікавіше, знімають самотужки фільми про своє життя під час війни

«Міф» 

Український документальний фільм, який зняли режисери Леонід Кантер та Іван Ясній, розповідає про життя відомого оперного співака та Героя України Василя Сліпака. Стрічка поєднує жанри документального кіно та кіноконцерту, побудованих у вигляді етапів життя головного героя. У фільмі є дві основні лінії: біографія Василя Сліпака та історія хлопчика Джельсоміно, героя книжки «Джельсоміно в країні брехунів» Джанні Родарі, яку читає учням вчителька французької школи. Анімацію до фільму створив український карикатурист Юрій Журавель.

«Кіборги. Герої не вмирають»

Військова драма «Кіборги» розповідає про українських військових, які відбивали атаки супротивників у Донецькому аеропорту. На двотижневе чергування сюди прибуває група молодих солдат, зібраних із добровольців. Вони навчаються, беруть участь у боях, спілкуються один з одним і з місцевим психологом, намагаючись сформулювати своє ставлення до ситуації й людей.

«Зошит війни»

Фільм «Зошит війни» режисера Романа Любого створений з особистих відеозаписів із телефонів та камер українських військових та добровольців. Стрічка запрошує глядача у сюрреалістичну подорож на фронт війни з Росією — у химерне потойбіччя, де панують закони, відмінні від звичайного світу. Інша поведінка, інші стосунки, інший гумор. Герої прокидаються та засинають, радіють та плачуть, знімають відео та завжди відчувають, що запис може закінчитись будь-якої миті.

«Віддалений гавкіт собак»

Фільм режисера Сімона Леренґа Вільмонта розповідає про 10-річного Олега, чиє життя перевернулося догори дриґом через російсько-українську війну. Хлопець живе зі своєю улюбленою бабусею Олександрою у невеликому будинку в селі на лінії фронту. Більшість людей уже покинули їхнє село, але Олегові та Олександрі подобається жити там разом, тому вони хочуть залишитися і далі дбати одне про одного. Але життя стає дедалі складнішим, а війна все ніяк не закінчується.


Реклама

Популярні матеріали

Незамінний аксесуар цієї весни: як правильно підібрати колготки...


Які босоніжки нам потрібні цієї весни


Пісна страва: пиріг з горошком і цибулею за 20 хвилин  


Читайте також
Популярні матеріали